לא מסוגל/ת לעבוד כתוצאה ממחלה או תאונה? כדאי לדעת!

רבים מן העובדים השכירים אינם יודעים כי כיום, לרבים מהם קיים ביטוח אובדן כושר עבודה במסגרת קרן הפנסיה או ביטוח המנהלים שהמעביד רכש עבורם. כמו כן, לרבים מן האנשים קיים ביטוח אובדן כושר עבודה גם באופן פרטי.

למעשה, ביטוח אובדן כושר עבודה הינו ביטוח אשר נועד לפצות אנשים אשר אינם מסוגלים לעבוד כתוצאה ממחלה או תאונה במשך תקופה של למעלה משלושה חודשים.
 
כדאי לדעת כי הפיצוי שיתקבל מכל ביטוחי אובדן כושר עבודה יחד, לא יעלה על 75% מהשכר שהרוויח המבוטח טרם מקרה הביטוח. כלומר, אדם אשר בוטח במספר ביטוחי אובדן כושר עבודה (בחברה אחת או במספר חברות ביטוח) – לא יוכל למצות כל ביטוח בנפרד, אלא יוכל לקבל לכל היותר 75% מהשכר שהרוויח טרם מקרה הביטוח – מכל חברות הביטוח יחד.
 
כמו כן, גם אדם אשר בוטח בביטוח אובדן כושר עבודה בסכום הגבוה ממשכורתו, יוכל לקבל רק עד 75% מהשכר שהרוויח טרם מקרה הביטוח.
במרבית המקרים על מנת להיות זכאי לתגמולים על פי הפוליסה, יש להוכיח שני תנאים מצטברים:
  1. המבוטח אינו מסוגל לשוב לעבודה (בעבודתו או בכל עיסוק סביר אחר, בהתאם לתנאי הפוליסה שנרכשה).
  2. למבוטח אין הכנסה בפועל מעבודה.
 
חשוב לדעת כי חברת ביטוח אשר דחתה תביעת אובדן כושר עבודה חייבת לנמק בכתב את סיבת הדחייה ולא תוכל להעלות נימוקים חדשים בבית המשפט, למעט חריגים אשר נקבעו בפסיקת בית המשפט. מסיבה זו, מומלץ כי מבוטח שפנייתו נדחתה – לא יפנה פעם נוספת לחברת הביטוח, על מנת שחברת הביטוח לא תוסיף נימוקים נוספים לדחיית התביעה טרם הגשת תביעה לבית המשפט.
 
לצורך ניהול תביעת ביטוח אובדן כושר עבודה, מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום הביטוח, אשר יוכל לתת הנחיות בדבר הגשת התביעה לחברת הביטוח, לשקול הצורך והכדאיות בהגשת תביעה לבית המשפט ולייצג בהליך מול חברת הביטוח - הן בבית המשפט והן מחוצה לו, תוך מקסום סיכויי ההצלחה.
 
מידע נוסף:

יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם.
 
 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הרריביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון