החלימה מסרטן ומקבלת 7,000 ₪ כל חודש מקרן הפנסיה

שושי (שם בדוי), חלתה בשנת 2012 בסרטן מסוג לימפומה. לאחר סדרת טיפולי כימותרפיה נמצא כי המחלה נמצאת ברמיסיה וכי תסמיניה נעלמו.

ואולם, למרבה הצער, בשנת 2014 החלו תסמיני המחלה להופיע פעם נוספת ושושי אובחנה כסובלת מהתלקחות קשה של מחלת לימפומה אגרסיבית. לאור אגרסיביות המחלה, טופלה שושי בטיפולי כימותרפיה אגרסיביים במיוחד ונאלצה לעבור השתלת מח עצם עצמית. בזכות הטיפולים חלה רמיסיה גם הפעם ונראה כי שושי החלימה ממחלת הסרטן.

ואולם, על אף החלמתה מהמחלה, המשיכה שושי לסבול מתופעות לואי קשות כתוצאה מהמחלה והטיפול בה, ובין היתר סבלה מדיכאון קליני הכולל פגיעה תפקודית, מירידה בזיכרון, מבעיות קשב וריכוז, תשישות גופנית ונפשית, נימול קשה בכפות הידיים והרגליים ועוד.

כתוצאה מתופעות לוואי קשות אלה אשר נגרמו כתוצאה מהטיפול האגרסיבי במחלת הסרטן, שושי לא היתה מסוגלת לשוב לעבודתה ועל כן פנתה לקרן הפנסיה על מנת שתשלם לה את קצבת הנכות לה זכאית בגין אובדן כושר עבודה.

יובהר כי בזמן טיפולי המחלה הן בשנת 2012 והן בשנת 2014 שילמה קרן הפנסיה לשושי את פנסיית הנכות ללא ויכוח. ואולם, כעת, משהסתיים הטיפול במחלה, קרן הפנסיה לא הסכימה לשלם לשושי את פנסיית הנכות בטענה שיכולה לשוב לעבוד.

לאור תשובת קרן הפנסיה, הגיש משרדנו ערר לקרן על החלטתה. כתוצאה מהגשת הערר וייצוגה של שושי, קבעה ועדה לעררים כי שושי אינה מסוגלת לעבוד כלל כתוצאה מתופעות הלוואי הקשות מהן סובלת ועל כן מגיעה לה פנסיית נכות מלאה. בהתאם להחלטת הועדה, שילמה קרן הפנסיה לשושי פנסיית נכות בגובה כ- 7,000 ₪ לחודש הן בגין תקופת העבר בה לא שילמה והן בכל חודש החל מועד החלטת הועדה.

חשוב לדעת – במקרה של דחיה של קרן הפנסיה או אישור חלקי של פנסיית הנכות, מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום אשר יוכל לתת הנחיות בדבר הגשת ערר לקרן הפנסיה והכדאיות בהגשת תביעה לבית הדין במידת הצורך, ולייצג בהליך מול קרן הפנסיה, תוך מקסום סיכויי ההצלחה.
 
מידע נוסף:
יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם.
 
 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות


ביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הררי