חובת מסירת פרוטוקול שימוע - בסמוך לאחר סיום שיחת השימוע

בפסק דין אשר ניתן לאחרונה ע"י בית הדין האזורי לעבודה, נדונה תביעת עובד אשר טען, בין היתר, לפיטורים ללא הליך שימוע כמתחייב מהדין.

בית הדין קבע כי בהליך השימוע של העובד נפל פגם במובן זה שלא נרשם במהלכו פרוטוקול, אלא נערך סיכום בדיעבד. בית הדין דחה את הטענה כי הסיכום אינו משקף נאמנה את אשר התרחש במהלך השימוע, אך יחד עם זאת קבע כי מן הראוי היה שהעובד יקבל לידיו מיד בתום הליך השימוע את פרוטוקול הישיבה על מנת שיוכל לאשר אותו או להתכחש אליו.

נקבע כי העובד לא צריך לבקש עותק מפרוטוקול השימוע וכי על המעסיק לתת לו עותק כחלק מזכותו להליך הוגן. כך או כך, במקרה זה, המעסיקה אישרה כי כתבה את הסיכום לאחר השימוע ולא במהלכו ולכן ממילא לא היה פרוטוקול כלשהו לתתו.

בית הדין קבע כי בנסיבות פיטוריו של העובד, פגם זה אינו יורד לשורש העניין, שכן, גם אילו נערך פרוטוקול בזמן אמת והעובד היה מקבל עותק ממנו לידיו בסמוך לאחר סיום הישיבה, יש להניח שהתוצאה לא היתה משתנה. פגם זה גם לא פגע בזכות הטיעון של העובד, שהיא-היא נשמת אפו של הליך השימוע.

לאור האמור, בית הדין קבע כי לא נפל פגם בהליך השימוע המצדיק לפסוק לטובת העובד פיצוי כספי ואולם בשל העובדה שנפל פגם מסוים בהליך השימוע, החליט להימנע מצו להוצאות כנגד העובד, חרף דחיית תביעתו.
 
מידע נוסף:

יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם.
 
 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות


ביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הררי