חולת הפיברומיאלגיה קיבלה פנסיית נכות רק לאחר התערבות משרדנו

עמליה (שם בדוי), מנהלת חשבונות במקצועה, חלתה במחלת הפיברומיאלגיה.
 
מחלת הפיברומיאלגיה הינה תסמונת המאופיינת, בין היתר, בכאבי שרירים מפושטים ותשישות.
 
עמליה סבלה מכאבי שרירים בלתי נסבלים, תשישות קשה, חוסר ריכוז, קשיי זיכרון ומיקוד, מצב רוח ירוד וצורך בשינה מרובה. לאור תסמיני המחלה, לא הצליחה עמליה לתפקד בעבודתה כמנהלת חשבונות, עבודה אשר דורשת ריכוז רב.
 
בשל מצבה הרפואי ומאחר ולא היתה מסוגלת לעבוד, פנתה עמליה לקרן הפנסיה לה הופרשו כספים ממקום העבודה, על מנת לקבל פנסיית נכות.
 
תחילה אושרה לעמליה פנסיית נכות בשיעור 100% לתקופה של 3 חודשים. כעבור 3 חודשים נדרשה עמליה להעביר מסמכים נוספים לקרן הפנסיה על מנת שתבחן המשך זכאותה לפנסיית נכות.
 
כמבוקש, העבירה עמליה את החומר הרפואי העדכני לקרן הפנסיה בחלוף 3 חודשים, ואולם, על אף שלא חל כל שיפור במצבה של עמליה, קבעה קרן הפנסיה כי לעמליה נכות בשיעור 50% בלבד (כלומר שהיא מסוגלת לעבוד בחצי משרה) למשך 6 חודשים. כעבור 6 חודשים פנתה פעם נוספת עמליה לקרן הפנסיה, אשר קבעה כי לעמליה לא נותרה נכות כלל והיא מסוגלת לשוב לעבודתה.
 
לאור דחייתה של קרן הפנסיה, פנתה עמליה למשרדנו וטענה כי מצבה כלל לא השתפר וכי רוב היום היא ישנה וסובלת מכאבים עזים בכל חלקי גופה, דבר אשר מתיש אותה, גורם לה לחוסר ריכוז, עצבנות וכי שנתה אינה שינה מרעננת.
 
עמליה הופנתה על ידי משרדנו לבדיקת מומחה בתחום התעסוקתי אשר קבע כי לאור מצבה, עמליה אינה מסוגלת לעבוד כלל בעבודתה או בכל עיסוק סביר אחר המתאים לניסיונה, השכלתה או הכשרתה.
 
בהתאם לחוות דעתו של המומחה התעסוקתי, הגיש משרדנו ערר לקרן הפנסיה, בדרישה לקיים ועדה חדשה לבחינת נכותה של עמליה. כתוצאה מהערר אשר הוגש, ובהתייחס לחוות הדעת אשר צורפה לערר, אישרה הועדה הרפואית לעררים את תביעתה של עמליה וקבעה כי היא זכאית לפנסיית נכות בשיעור 100%.
 
מידע נוסף:

יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם.
 
 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות


ביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הררי