יום הבחירות לרשויות המקומיות ולמועצות האזוריות - הינו יום שבתון

יום הבחירות הכלליות, אשר ייערכו בתאריך 30/10/2018, יהיה יום שבתון בתחומן של הרשויות המקומיות ושל המועצות האזוריות שבהן נערכות הבחירות וכן לגבי עובדים הרשומים בפנקס בוחרים של רשויות מקומיות ומועצות אזוריות כאמור, אף אם מקום עבודתם הוא ברשות מקומית/מועצה אזורית שלא חל בה יום שבתון.

עובד שעבד אצל מעסיק 14 ימים רצופים לפחות סמוך ליום הבחירות הכלליות, ישלם לו המעסיק את השכר שהעובד היה משתכר אצלו ביום הבחירות הכלליות אילולא שבת.

היעדרות העובד ביום השבתון היא ללא ניכוי יום חופש מצבירת ימי החופשה שלו.

נראה כי לא קיים איסור על העסקת עובד ביום הבחירות הכלליות, בכפוף להסכמתו. נראה כי הסכמה כאמור אינה נדרשת כשמדובר בשירותי תחבורה ושאר שירותים ציבוריים (כפי שיקבעו ע"י שר הפנים), אשר יפעלו כסדרם ביום הבחירות.

יצוין כי לא נקבע בחוק גובה התמורה במקרה של עבודה ביום הבחירות הכלליות. נראה כי עובד שיעבוד ביום הבחירות יהיה זכאי לשכר בשיעור של 200% או לשכר רגיל בתוספת יום חופש בתשלום, וזאת כנהוג ביום הבחירות לכנסת. יחד עם זאת, המילה האחרונה בענין זה תהא של בית הדין לעבודה אם העניין יובא לפתחו.
 
מידע נוסף:

יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם.
 
 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות


ביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הררי