ייצוג עובדים בשימועים

את ההחלטה לפטר עובד ראוי שמעסיק יקבל בכובד ראש ותוך שימת לב לזכויותיו השונות של העובד. ראוי להדגיש כי לפני כל הליך בעל משמעות, כדוגמת פיטורים, זכאי העובד להליך מסודר שנקרא שימוע. 

העובד לא זכאי רק לזאת במסגרת חוקי העבודה המקובלים בארץ. במקביל, העובד זכאי גם לייצוג במידה ויחפוץ בכך. משרד עורכי הדין ביבר לקואה חייקין הררי מעניק שירותי ייצוג עובדים בשימועים, תוך מימוש זכויותיהם המלאות של העובדים להליך תקין, הוגן ובלתי מוטה. במקביל, מתמחים במשרד הוותיק גם במתן ייעוץ למעסיקים בנושאי העסקה, בנושאי פיטורין, במכתבי וויתור ונושאים נוספים. 

ייצוג והבטחת זכויות העובד 
העובדה כי עובד מקבל זימון לשימוע מעידה כי המעסיק מכיר בחובתו לקיים הליך שכזה. אך המציאות מגלה כי לפעמים, ההליך הזה מקבל למעשה מבנה של "לצאת ידי חובה". במקום שתהיה באמת הקשבה לעובד קיימת התייחסות לכך כאל נוהל שצריך לעבור בדרך אל המטרה. ייצוג עובדים בשימועים מתברר כבעל משמעות נרחבת, הן בהליך עצמו והן מבחינת מימוש הזכויות המגיעות לעובד על פי חוק או בכפוף להסכם עבודה או לחוזה אישי. למותר לציין כי במידת הצורך, ניתן לקבל ייצוג בבית דין לעבודה בדרך למימוש זכויות העובד במלואן בנושא העסקה, פיטורין, פיצויים ומגוון תגמולים. 

במשרד עורכי דין ונוטריון ביבר לקואה חייקין הררי עורכי דין המתמחים לעומק בעולם העבודה והעסקה. מתמחים בייצוג עובדים וגם מעסיקים, גם מול רשויות וגם במשאים ומתנים. לצד ייצוג עובדים בשימועים ולצד ייצוג בבית המשפט מלווים גם בהליכים מול הרשויות הממשלתיות כדוגמת ייצוג במשרד הכלכלה בנושאים כבדי משקל. כך למשל, בייצוג מעסקים הזקוקים לאישור מיוחד בכדי לפטר עובד או עובדת. 

ייצוג עובדים וחשיבות השימוע  
העובדה כי במשרד ביבר לקואה חייקין הררי מכירים לעומק את שני צידי המתרס, מצד אחד ייצוג עובדים בשימועים ומצד שני גם ייצוג מעסיקים, מאפשרת מענה מקיף וכולל בכל תחומי עולם העבודה. מעניקים ייעוץ למעסיקים בקליטת עובדים וניסוח חוזי עבודה, בליווי תהליכי ייעול וצמצומים במקומות עבודה שונים וכן ליווי בפיטורין. 

מה כדאי לעובדים לדעת לגבי ייצוג עובדים בשימועים? חשוב להביא בחשבון כי העובד זכאי לקבל הודעה מראש, לא רק לגבי פיטורין אלא גם לגבי מועד השימוע. במידת הצורך, חייב המעסיק להתייחס לנתונים ולמסמכים קונקרטיים שמהווים מבחינתו עילה לפיטורין. על המעסיק להקשיב לדברי העובד ולא להגיע עם מסקנות ידועות מראש.

המציאות מראה כי ייצוג על ידי עורך דין, ממש כמו ייצוג בבית דין לעבודה מעניקה לעובד את הכוח להתמודד עם המציאות ולעמוד מול המעסיק כשווה בין שווים. הליך פיטורין לא תקין עלול להיות מבוטל וכן לגרור את פיצוי העובד, בין אם מוחלט להחזירו לעבודה ובין אם לאו. למידע נוסף בנושא ולפרטים אודות ייצוג במשרד הכלכלה, ניתן לפנות לעו"ד עדי ביבר לקואה, במשרד ביבר לקואה חייקין הררי.
 

יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני העבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

03-5588244

 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הרריביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון