ילדכם נפצע בתאונה במהלך החופש? ייתכן ומגיע לו פיצוי

רבים מן ההורים לא יודעים, כי במידה שאירעה תאונה לתלמיד הן בגן ובבית הספר והן מחוץ להם - ייתכן כי הוא זכאי לפיצוי.

ככלל, תלמידים מגיל 3 ועד כתה יב', הלומדים במוסד חינוכי בהתאם להגדרתו בחוק לימוד חובה – מבוטחים בפוליסה לביטוח תאונות אישיות לתלמידים. פוליסה זו מקנה זכאות לפיצויים במקרה בו ארעה תאונה, וכתוצאה ממנה נגרם נזק גוף שהביא לנכות זמנית, נכות קבועה או חס וחלילה מוות.

פוליסה לביטוח תאונות אישיות מבטחת תאונות הנגרמות לתלמידים 24 שעות ביממה, בכל ימות השנה, לרבות בשבתות, בחגים ובחופשת הקיץ. כמו כן, הפוליסה מבטחת את התלמידים בכל מקום – היינו, גם מחוץ לכותלי הגן או בית הספר, וללא קשר אליהם.

כדי להיות זכאי לפיצויים על פי פוליסה לביטוח תאונות אישיות, לא נדרשת הוכחת אשמה או הוכחת רשלנות מצד כלשהו; ולמעשה, אין חשיבות לגורם לתאונה, אלא די בכך שארעה תאונה.

לפיכך, גם תלמיד אשר נפגע בתאונה במהלך חופשה עקב אשמתו הבלעדית, ונגרמו לו נזקי גוף, עשוי להיות זכאי לפיצויים על פי פוליסה זו.

עם זאת, יודגש, כי הפוליסה אינה מכסה, בין היתר, תאונות דרכים בארץ או בחו"ל, פעולות איבה, פעילות צבאית, תאונות עבודה, רשלנות רפואית ועוד.

פוליסה לביטוח תאונות אישיות מקנה זכאות לפיצוי, בין היתר, בגין מקרה מוות, בגין נכות זמנית, ובגין נכות צמיתה – מלאה או חלקית. כן כוללת הפוליסה פיצוי בגין הוצאות ששולמו בגין אמצעי עזר רפואיים הנחוצים לתלמיד עקב פגיעתו בתאונה, כגון כיסא גלגלים; וכן פיצוי בגין הוצאות רפואיות בגין טיפולים שלא כלולים ב"סל הבריאות", אך למעט הוצאות על טיפולי שיניים, הוצאות על ייעוץ רפואי לצורך קביעת אחוזי נכות והוצאות שכבר שולמו על ידי ביטוח פרטי וכיוצ"ב, הכל לפי תנאי הפוליסה.

לפיכך, במידה שארעה תאונה לתלמיד – מומלץ לבדוק הזכאות לפיצוי על פי פוליסה לביטוח תאונות אישיות לתלמידים.

 
מידע נוסף:
יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם.
 
 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות


ביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הררי