מאות אלפי שקלים לנפגע בתאונת דרכים בדרך לעבודה  

יעקב (שם בדוי), גבר בשנות ה – 40 לחייו, נפגע בתאונת דרכים בעת שנהג על אופנוע, בדרכו לעבודה, והחליק בכביש.

לאחר התאונה, הובהל יעקב באמבולנס לבית החולים, שם נמצא כי הוא סובל מפריקה פתוחה של מפרק קרסול ימין ובחדר המיון, בוצעה לו רדוקציה של הפריקה. יעקב אושפז במחלקה האורתופדית בבית החולים משך שלושה ימים, ושוחרר כשרגלו מקובעת בסד גבס.

בהמשך קובעה רגלו במגף פלסטי למשך כשלושה חודשים ולאחר מכן, טופל יעקב בפיזיוטרפיה עד שהתקדם הדרגתית לדריכה מלאה.   

מאחר ויעקב נפגע בתאונת דרכים המהווה גם תאונת עבודה, יעקב פנה למשרדנו על מנת שנטפל עבורו הן בתביעתו מול המוסד לביטוח לאומי והן בתביעתו מול חברת ביטוח החובה אשר ביטחה את האופנוע במועד אירוע התאונה.

בחלוף שנה מיום התאונה, נקבעה ליעקב נכות בשיעור 10% לצמיתות על ידי ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי, בנוסף לנכויות זמניות שנקבעו לו; ויעקב קיבל מהמוסד לביטוח לאומי מענק חד פעמי, בנוסף לתגמולים ששולמו לו בתקופת הנכויות הזמניות.

עם קבלת קביעתו הסופית של המוסד לביטוח לאומי, פנינו לחברת ביטוח החובה והצלחנו להגיע להסכם פשרה לפיו, שולם ליעקב פיצוי בסך של 215,000 ₪, בנוסף לתגמולים שקיבל מהמוסד לביטוח לאומי.

חשוב לדעת – במקרה בו ארעה תאונת דרכים המהווה גם תאונת עבודה ונקבעה לנפגע נכות צמיתה על ידי ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי – קביעת המוסד הלאומי תחייב גם בתביעת הפיצויים מול חברת ביטוח החובה, ולא ימונה מומחה רפואי נוסף באותו תחום (למעט מקרים חריגים).

לפיכך, לנפגע בתאונת דרכים המהווה גם תאונת עבודה, מומלץ ביותר להיוועץ עם עו"ד המתמחה בתחום על מנת להחליט האם לפנות בתחילה לועדה הרפואית של הביטוח הלאומי או לבקש מינוי מומחה אובייקטיבי.

יודגש, כי כל מקרה לגופו וכי ישנם מקרים בהם ההמלצה תהא להיבדק על ידי ועדה רפואית של הביטוח הלאומי במקום מינוי מומחה וישנם מקרים בהם תינתן עדיפות למינוי מומחה טרם פנייה לועדה הרפואית של הביטוח הלאומי.  
 
מידע נוסף:

יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם.
 
 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הרריביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון