מבולבלים מכל סוגי הביטוחים? המאמר הבא יעשה לכם קצת סדר!

אנשים רבים משלמים באופן קבוע לחברות הביטוח עבור ביטוחים שונים, אך ברגע האמת – הם אינם יודעים מה רכשו ומה הם זכאים לקבל מחברת הביטוח מכוח הביטוחים שרכשו.

במאמר הבא נתאר בקצרה מה ההבדל בין מספר סוגי ביטוח עיקריים, למה נועד כל ביטוח ומתי ניתן לקבל כספים מחברת הביטוח.

1. ביטוח חיים (ריסק) - ביטוח למקרה מוות. במקרה של מות המבוטח, יקבלו המוטבים את הסכום עליו ביטח המבוטח את חייו.

2. ביטוח אובדן כושר עבודה - ביטוח למקרה בו המבוטח אינו מסוגל לעבוד במקצועו או בכל עיסוק סביר התואם את השכלתו, הכשרתו וניסיונו (בהתאם לתנאי הפוליסה) כתוצאה ממחלה או תאונה, למשך תקופה של למעלה משלושה חודשים (במרבית המקרים).

3. ביטוח בריאות - ביטוח בריאות כולל לרוב החזרים כספיים או מימון שירותים רפואיים הניתנים למבוטח. כך לדוגמא, מי שרכש במסגרת ביטוח הבריאות נספח לכיסוי תרופות מחוץ לסל התרופות ונזקק לתרופה שלא בסל, יוכל לפנות לחברת הביטוח לצורך מימון התרופה או החזר בגין רכישתה, במידה ושילם עליה מכספו (הכל בכפוף לעמידה בתנאי הפוליסה שנרכשה). במסגרת ביטוחי הבריאות כלולים גם החזרים בגין ניתוחים בארץ או בחו"ל, מימון או פיצוי בגין השתלות, טיפולים מיוחדים בחו"ל ועוד.

4. ביטוח מחלות קשות - ביטוח למקרה של קרות אחת מהמחלות המנויות בפוליסה. הפוליסה כוללת רשימת מחלות (לרוב כ-30-32 מחלות), כאשר בקרות אחת מהן זכאי המבוטח לפיצוי בגובה סכום הביטוח שרכש. יש לשים לב כי ההגדרות בפוליסה אינן תואמות בהכרח את ההגדרות הרפואיות כפי שמוגדרות על ידי הרופאים המטפלים, ויש לבחון כל מקרה לגופו.

5. ביטוח נכות מתאונה - ביטוח המזכה בפיצוי בגין נכות צמיתה שנגרמה כתוצאה מתאונה, בהתאם לסכום הביטוח שנרכש.

6. ביטוח תאונות אישיות - ביטוח המקנה פיצוי בגין אובדן כושר עבודה, נכות צמיתה, שברים והוצאות רפואיות, שנגרמו כתוצאה מתאונה, הכל בהתאם לתנאי הפוליסה שנרכשה.

לצורך ניהול תביעה מכוח פוליסות ביטוח, מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום בסמוך לקרות מקרה הביטוח, על מנת לקבל הנחיות נכונות לצורך ניהול התביעה. לעניין זה יודגש, כי יתכן מקרה ביטוחי שיזכה בתגמולי ביטוח מכוח סוג פוליסה אחד בלבד, ויתכן מקרה ביטוחי אשר יזכה בתגמולי ביטוח מכוח כמה סוגי פוליסות.

כמו כן, חשוב לציין כי קיימים סוגי ביטוחים נוספים וכי קיימים הבדלים בין הביטוחים השונים. לפיכך, חשוב לבדוק מהי הפוליסה שנרכשה ולבדוק כל פוליסה לגופה.
 
מידע נוסף:
יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם.
 
 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הרריביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון