מדריך לנפגעי תאונות דרכים

רבים מהאנשים לא יודעים, כי במידה שנפגעו בתאונת דרכים, הם זכאים לפיצוי בגין נזקי הגוף שנגרמו להם בתאונה – גם אם מדובר בנזקים קלים ביותר, אשר חלפו תוך זמן קצר לאחר התאונה.

כמו כן, נפגע בתאונת דרכים זכאי לפיצוי בגין נזקי הגוף שנגרמו לו בתאונה, אף אם התאונה ארעה באשמתו הבלעדית.
במידה שארעה תאונת דרכים, ועל מנת להיערך כראוי לתביעה לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, מומלץ לנקוט בצעדים הבאים:

איסוף ראיות לקרות אירוע התאונה - מיד לאחר קרות התאונה וככל שהדבר מתאפשר, יש לקחת את פרטי הנהגים המעורבים בתאונה (שם מלא, מספר טלפון, פרטי הרכבים המעורבים ופרטי פוליסת ביטוח החובה); לצלם את הרכבים המעורבים בתאונה ואת הנזקים שנגרמו להם; ולרשום פרטי עדים לתאונה.

פניה לחדר מיון – לאחר התאונה כדאי לפנות לחדר מיון בבית החולים הקרוב, לדווח על התאונה ולהיבדק. לעיתים, אנשים שנפגעו בתאונת דרכים אינם חשים בכאב כלשהו מיד לאחר התאונה, והכאבים מתעוררים שבוע לאחר מכן ואף מאוחר מכך. מומלץ, אפוא, לפנות לחדר מיון לאחר כל תאונה, על מנת להיבדק ולוודא שלא נגרם כל נזק הדורש טיפול מידיי.
לאחר התאונה כדאי לפנות לחדר מיון בבית החולים הקרוב ולהיבדק. לעיתים, אנשים שנפגעו בתאונת דרכים אינם חשים בכאב כלשהו מיד לאחר התאונה, והכאבים מגיעים שבוע לאחר מכן ואף מאוחר מכך. מומלץ, אפוא, לפנות לחדר מיון לאחר כל תאונה, על מנת להיבדק ולוודא שלא נגרם כל נזק הדורש טיפול מידיי.

לדווח למשטרה על התאונה – בסמוך למועד התאונה, יש לפנות לתחנת המשטרה ולדווח על התאונה.

מעקב וטיפול רפואי רצוף - במידה שלאחר התאונה קיימים כאבים כלשהם – יש להישאר במעקב רפואי רצוף ולפעול לפי המלצות הרופאים.

איסוף תיעוד רפואי וקבלות - יש לשמור את כל התיעוד הרפואי מיום התאונה, כמו גם קבלות על הוצאות שנגרמו בעקבות התאונה; ובהן – קבלות בגין הוצאות רפואיות (למשל, בגין היטלים אצל רופאים, רכישת תרופות, משככי כאבים וכו') וקבלות בגין הוצאות נסיעה מוגברות עקב התאונה. 

פניה לעורך דין המתמחה בתחום – לצורך ניהול תביעה לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום בסמוך לאירוע התאונה, על מנת לקבל הנחיות נכונות לצורך ניהול התביעה.
 
מידע נוסף:

יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם.
 
 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הרריביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון