מעסיקה הורשעה בהעסקת עובדים מעבר ל-12 שעות ביום

כנגד מעסיקה הוגש כתב אישום פלילי בשל העסקת עובדים בשני סניפים במשך מספר חודשים, מעבר ל–12 שעות ביום עבודה. המדובר ב–223 אירועים בהם עובדים הועסקו ביום עבודה שאורכו עולה על 12 שעות. העובדים קיבלו שכר מתאים בגין עבודתם ואין טענה ששכרם שולם בחסר.

בית הדין קבע כי בהיעדר היתר מתאים, נאסר על הנאשמת להעסיק עובדים שחוק שעות עבודה ומנוחה חל עליהם, מעל 12 שעות עבודה ביום.

עוד נקבע כי נכונה הטענה כי משנחקק החוק להגברת האכיפה, הרי שדרך המלך היא אכיפה במישור המנהלי ולא במישור הפלילי. קיימת סנקציה מנהלית, פחותה בחומרתה, שניתן היה לשקול להפעיל כלפי הנאשמת.

עם זאת, על פי הנחיות משרד הכלכלה ודברי ההסבר להצעת החוק להגברת האכיפה, במקרים חריגים וחמורים יופנו העבירות המנויות בחוק להליך הפלילי של כתב אישום. במקרה דנן, בו האישומים עוסקים בעשרות מקרים של הפרת החוק לאורך מספר חודשים, למרות קיומה של חקירה גלויה בנושא, גם אם לא כל ההפרות הן באותה דרגת חומרה (הכוונה לחריגה של פחות מעשר דקות מאורך יום העבודה המירבי), הרי שמדובר במספר משמעותי, שדי בו להצדיק הגשת כתב אישום.

התמונה הכוללת היא של הפרות חוזרות ונשנות של חקיקת מגן. המספר הכולל של העבירות שאין לגביהם מחלוקת הוא משמעותי ובמקרה זה יש נפקות להצטברות המקרים.

בעקבות ההרשעה, קבע בית הדין מועד לשמיעת הטיעונים לעונש.

ת"פ 14163-04-14 מדינת ישראל נ' שופרסל בע"מ ואח' (ניתן ביום 1/8/19).

 
 
מידע נוסף:

יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם.
 
 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הרריביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון