מתנהלים מול חברת ביטוח? אל תתמודדו לבד

במקרים רבים אנשים שנפגעו בתאונה מציינים בפניי שקיבלו כספים בגין התאונה מביטוח תאונות אישיות בהם מבוטחים. אולם ברובם המוחלט של המקרים, הכספים שהתקבלו נמוכים משמעותית מהסכומים אשר היה עליהם לקבל בהתאם לפגיעתם.
 
בהסתכלות משפטית, קיים סיכון בפניה לחברת הביטוח כאשר לא מודעים ומבינים לעומק את נוסח הפוליסה מכוחה תובעים את החברת הביטוח, זאת מאחר וייתכנו מוקשים אשר יש לשים לב אליהם בדרך, על מנת לא לפגוע בסיכויי התביעה. זאת ועוד, מבוטח אשר חסר ניסיון בתחום, לא ידע לנהל משא ומתן מול חברת הביטוח ולא יידע לעמוד על זכויותיו.
 
לעומת זאת, עורך דין המתמחה בתחום תביעות הביטוח יידע לפעול נכון בהתאם לנוסח פוליסת הביטוח, לנהל משא ומתן מול חברת הביטוח במידת הצורך ולמקסם את הפיצוי המגיע למבוטח מחברת הביטוח.
 
לאחרונה ניתן על ידי בית משפט השלום פסק דין בעניינו של אדם אשר נפגע בתאונה ופנה ללא עורך דין לחברת הביטוח אשר פיצתה אותו בסכום של 3,000 ₪ בלבד בגין התאונה. ברבות הימים הסתבר לאותו אדם כי נותרה לו נכות צמיתה גבוהה כתוצאה מהתאונה וכי בפועל הגיע לו פיצוי בגובה של כ- 600,000 ₪. האדון פנה לבית המשפט על מנת שיורה על ביטול הסכם הפשרה בטענה שהפיצוי ששולם לו הינו בלתי סביר ביחס לפגיעתו בתאונה. בית המשפט דחה את התביעה ופסק כי אין לבטל את הסכם הפשרה מאחר ושיקף את מרכיבי קניית הסיכון הגלומים בהסכם מסוג זה בנסיבות המקרה.
 
זוהי דוגמה אחת למקרה בו אדם הפסיד מאות אלפי שקלים מאחר ופנה לחברת הביטוח ללא עורך דין. אין ספק כי לו היה פונה באמצעות עו"ד המתמחה בתחום, התוצאה היתה שונה לחלוטין.
 
לכן, בכל מקרה בו יש צורך לפנות לחברת הביטוח למימוש זכויות, מומלץ להתייעץ או להיעזר בעו"ד המתמחה בתחום תביעות הביטוח.
 
מידע נוסף:

יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם.
 
 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הרריביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון