נחבלה באוטובוס ופוצתה בעשרות אלפי שקלים

רות (שם בדוי), בת 45, עקרת בית, נסעה באוטובוס לביצוע סידורים, כאשר במהלך הנסיעה, בלם נהג האוטובוס בפתאומיות, וראשה של רות פגע בחוזקה בעמוד האוטובוס.

תחילה, סברה רות כי לא נותר לה כל נזק משמעותי, למעט נפיחות ושטף דם במצחה והיא המשיכה בנסיעתה. ואולם, לאחר שהגיעה ליעדה, חשה רות בסחרחורות ובכאבי ראש עזים אשר הלכו והחמירו. בערב, פנתה לחדר המיון בבית החולים בעיר מגוריה.

בבית החולים בוצעו לרות בדיקות אשר הדגימו כי לרות נגרמה חבלת ראש. לאחר הבדיקות, שוחררה רות לביתה בהמלצות למנוחה, מעקב רפואי ולמשככי כאבים לפי הצורך.

לאחר שחרורה מבית החולים, הוסיפה רות לסבול מכאבי ראש ונטלה באופן קבוע משככי כאבים. עם זאת, בדיקות שונות שביצעה לא הדגימו כל ממצא אובייקטיבי.

הואיל והאירוע בו נפגעה רות מהווה תאונת דרכים לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, משרדנו פנה לחברת הביטוח שביטחה את האוטובוס בביטוח חובה, והגענו להסכמה עם חברת הביטוח כי רות תיבדק על ידי מומחה בתחום הנוירולוגי אשר יקבע מה נזקה הרפואי כתוצאה מהתאונה.

ואכן, רות נבדקה על ידי מומחה אובייקטיבי בתחום הנוירולוגי, אשר קבע בחוות דעתו כי בגין כאבי הראש מהם סובלת רות מאז התאונה ובעקבותיה, נותרה לה נכות צמיתה בשיעור 5%. יצוין, כי קביעת המומחה הסתמכה, בעיקרה, על תלונותיה הסובייקטיביות של רות בדבר כאבי ראש – אשר המומחה התרשם כי הן אמינות, וזאת על אף שבבדיקות קליניות ובבדיקות הדמיה שבוצעו לרות לאחר התאונה, לא נמצא כל ממצא אובייקטיבי.
על בסיס הנכות שנקבעה לרות, חושב סכום הפיצויים אותו קיבלה רות וזאת במסגרת פשרה מחוץ לכותלי בית המשפט.

כדאי לדעת - לאחר כל תאונת דרכים, מומלץ לפנות לחדר המיון בבית החולים ולוודא שלא נגרם נזק הדורש טיפול מידי. פעמים רבות, אנשים שנפגעו בתאונות דרכים אינם חשים בכאבים מיד לאחר התאונה והכאבים מתעוררים מאוחר יותר.

כמו כן, לאחר התאונה כדאי לפנות לחדר מיון בבית החולים הקרוב ולהיבדק. לעיתים, אנשים שנפגעו בתאונת דרכים אינם חשים בכאב כלשהו מיד לאחר התאונה, והכאבים מגיעים שבוע לאחר מכן ואף מאוחר מכך. מומלץ, אפוא, לפנות לחדר מיון לאחר כל תאונה, על מנת להיבדק ולוודא שלא נגרם כל נזק הדורש טיפול מידיי.

מעקב וטיפול רפואי רצוף - במידה שלאחר התאונה קיימים כאבים כלשהם – יש להישאר במעקב רפואי רצוף ולפעול לפי המלצות הרופאים.לאחר התאונה כדאי לפנות לחדר מיון בבית החולים הקרוב ולהיבדק.

לעיתים, אנשים שנפגעו בתאונת דרכים אינם חשים בכאב כלשהו מיד לאחר התאונה, והכאבים מגיעים שבוע לאחר מכן ואף מאוחר מכך.

מומלץ, אפוא, לפנות לחדר מיון לאחר כל תאונה, על מנת להיבדק ולוודא שלא נגרם כל נזק הדורש טיפול מידיי.
במידה שלאחר התאונה קיימים כאבים כלשהם – יש להישאר במעקב רפואי ולפעול לפי המלצות הרופאים.
מידע נוסף:

יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם.
 
 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הרריביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון