ניסוח הסכמי הלוואה

לצד הלוואות הניתנות באופן תדיר על ידי מוסדות כספיים ובנקים כחלק ממהלך העסקים הרגיל, מקובלות למדי גם הלוואות שניתנות במסגרות אחרות. בין היתר, מדובר בהלוואות הניתנות מטעם אדם או חברה תוך כדי התקיימותם של קשרים אישיים או היכרות פרטית. גם כאשר מעניקים הלוואה לבני משפחה או ידידים, גם אם מעניקים הלוואה לעובד או לשותף, יש כלל מרכזי שמאוד חיוני לפעול על פיו. תמיד חשוב כי הדבר יהיה מעוגן בהסכם. אם מדלגים על ניסוח הסכמי הלוואה מתוך מחשבה שאין להם מקום במערכת היחסים שבין הלווה למלווה, בדרך כלל נוצרים סיבוכים מיותרים. ניסוח מסמך משפטי הסכמי הלוואה מכניס למשוואה הוגנות, שקיפות ובהירות. 

ניסוח מדויק ונכון משפטית
על מה חשוב להקפיד במהלך ניסוח הסכמי הלוואה? חשוב להקפיד על כך כי הניסוח יהיה ברור ובהיר. חשוב כי שני הצדדים ידעו בדיוק על מה הם חותמים ומהי המשמעות. חיוני לציין את מועד תחילת ההלוואה ואת המועד או המועדים שבהם יפרעו תשלומים (קרן, ריבית או קרן פלוס ריבית). עוד חשוב להבהיר מה קורה אם אחד מהצדדים (לרוב, הלווה) איננו מצליח לעמוד בהסכם ומתקשה לעמוד בתשלומים שנקבעו. במשרד עורכי דין ונוטריון ביבר לקואה חייקין הררי מדגישים כי ניסוח שיהיה גם ברור וגם נכון מבחינה משפטית חיוני. מי שלא יקפיד על כך צריך להביא בחשבון כי בהחלט יתכן שבמועד מאוחר יותר יהיה צורך בתהליך של ניסוח הסכמי פשרה, כאשר מתגלעות מחלוקות. 

במשרד עורכי דין ביבר לקואה חייקין הררי מתמחים בייעוץ כמו גם ניסוח הסכמי הלוואה. בין היתר, עבור מעסיקים המבקשים להעניק לעובדיהם אפשרות למתן הלוואת במסגרת יחסי עובד מעביד. ניתן להזמין ניסוח חוות דעת משפטיות גם כאשר מדובר בהסדרים שבין חברות לבין מייסדים, בעלים, שותפים, בכירים וכיוצא בזה. 

הלוואות גם בין בני משפחה 
לצד הסכמים שבין עובדים למעסיקים, יש גם מקרים נוספים. למשל, ניסוח הסכמי הלוואה חשוב ביותר למשל כאשר על הפרק עומדת האפשרות להעניק הלוואה בין בני משפחה. ניסוח מסמך משפטי הסכמי הלוואה חשוב ביותר שכן הוא מרכיב חשוב בתיאום ציפיות ובהבנה המלאה של כל הצדדים, לגבי מה שצפוי לקרות בהמשך. זה חשוב כאשר הורים מעניקים הלוואה לאחד מהילדים וכן כאשר מדובר בהלוואות בין אחים או קרובים אחרים. חיוני גם כשמעניקים הלוואה לתא משפחתי (למשל הורים שמעניקים לבן או בת שנישאים הלוואה לחתונה או לרכישת בית). 

יש לכם שאלה לגבי ניסוח הסכמי הלוואה? פנו ל משרד עורכי דין ונוטריון ביבר לקואה חייקין הררי. התגלעה מחלוקת על רקע עסקי, על רקע הלוואה ישנה או כאשר לא נחתם הסכם מבעוד מועד? ניתן להזמין ייעוץ משפטי וגם ניסוח הסכמי פשרה שימנעו הסלמה של סכסוך. במשרד מתמחים בדיני עבודה וביטוח, ניסוח חוות דעת משפטיות ודיני נזיקין.
 

יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני העבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

03-5588244

 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות


ביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הררי