ניסוח חוזי עבודה

ניסוח של חוזה, בפרט המורכבים שבהם, הוא מלאכה שדורשת הבנה משפטית מעמיקה בדיני חוזים אך גם היכרות מעמיקה עם תחומים נוספים. כאשר מדובר על ניסוח חוזי עבודה, לבד מכך שהחוזה צריך להיות מנוסח היטב מבחינה משפטית, בעל התייחסות למכלול שלם של סעיפים מהותיים וסוגיות אפשרויות, יש צורך בדבר נוסף. עורך הדין המלווה צריך להיות בעל הבנה מעמיקה בעולם העבודה. במשרד עורכי דין ונוטריון ביבר לקואה חייקין הררי מתמחים בליווי עובדים ומעסיקים במשאים ומתנים כך שאם נחוץ לכם עו"ד משא ומתן אישי, אתם מוזמנים לפנות בכל סוגיה. 

מה שלא כתוב – לא קיים 
במידה ואינכם בטוחים מדוע ניסוח חוזי עבודה חשוב כל כך עליכם לזכור את הנקודה הבאה. לא משנה מה אתם אמרתם בעל פי ולא משנה מה נאמר לכם בעל פה, מה שלא כתוב – כאילו איננו קיים. אם יש ספק קל שבקלים האם נושא מסוים ראוי להיכנס לחוזה או שאולי פסקה מסוימת עשויה להיות מפורשת באופן לא נכון, חשוב להתייעץ עם עורך דין. עו"ד משא ומתן קיבוצי, כזה שמכיר את עולם העבודה לפני ולפנים, יוכל לסייע בניסוח חוזים וגם במשא ומתן אישי. 

גם אם על הפרק עומד חוזה שהוא לכאורה סטנדרטי, בהחלט ראוי ורצוי לקרוא אותו בעיון. חשוב לשים לב לכל פרט, לכל פסיק, לכל אות. בדרך כלל מתברר כי יש לבצע שינויים והתאמות ולכן, ניסוח חוזי עבודה חשוב גם במקרה זה. למותר לציין כי ככל שתפקידו של העובד בכיר יותר וככל שהשפעתו על מקום העבודה צפויה להיות גדולה יותר, גם חוזה העבודה חשוב יותר. יחד עם זאת, עו"ד ייצוג מעסיקים בכיר מספר כי לכל חוזה יש להתייחס ברצינות. יעידו על כך כל אותם מעסיקים או עובדים שמצאו את עצמם מסוכסכים או מתוסכלים בשל אי תשומת לב מספקת בשעה שהחוזה נחתם. 

בהירות, תום לב וניקיון כפיים 
כדאי לדעת כי ניסוח חוזי עבודה באופן הנכון מבחינה משפטית וגם בצורה המעידה על תום לב וניקיון כפיים חשוב מאוד. עו"ד משא ומתן אישי מספר כי גם חוזה שמצטייר ככתוב בשפה גבוהה מדי ולכאורה מאוד "משפטית" עשוי להיות בעייתי. חשוב כי סעיפי החוזה יהיו ברורים כך שגם אם במועד מאוחר יותר יבחן בית המשפט את החוזה באופן מדוקדק החוזה לא ייפסל מטעמים של חוסר בהירות או חלילה ניסיון להטעיה. 

במהלך ניסוח חוזי עבודה עשויה להיות התייחסות מפורטת לכישוריו של העובד, לתגמולים הצפויים, לשכר היסוד, לשעות נוספות, פרמיות, חובת סודיות וכדומה. ראוי לשים לב כי גם אם חוזה נחתם על דעת העובד, הרי שיש היבטים מסוימים שעליהם לא ניתן לחתום על הסכמה. עו"ד משא ומתן קיבוצי מדגיש כי עובד לא יכול, למשל, לוותר על שכר מינימום או על ימי חופשה המגיעים לו. לפרטים נוספים ולמידע אודות עו"ד ייצוג מעסיקים ועריכת חוזים – פנו למשרד ביבר לקואה חייקין הררי.
 

יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני העבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

03-5588244

 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הרריביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון