ניסוח כתבי ויתור

סיומם של קשרי יחסי עבודה בין מעסיק לבין עובד היא נקודת זמן משמעותית מאוד. באותה הנקודה, בין אם ההחלטה על סיום יחסי העבודה מגיעה ביוזמת העובד (התפטרות) ובין אם היוזמה הינה של המעסיק (פיטורין), יש לבצע גמר חשבון. עם סיום הקשר, על המעסיק לשלם סכומים המגיעים לעובד על פי החוק, על פיו חוזה ואם קיים צו הרחבה, הרי שגם לכך יש לתת ביטוי. באותו המועד, מקובל להחתים את העובד על כבת ויתור. בדומה לחוזה, ניסוח כתבי ויתור הינו עניין משפטי. אין להתייחס לכך בקלות ראש ואין לראות בכך עניין טכני בלבד. לצורך סיום יחסי עובד מעביד באופן תקין וללא תקלות וכן לצורך ניסוח מסמכים משפטיים כתבי ויתור, פנו למשרד עורכי דין ונוטריון ביבר לקואה חייקין הררי. 

כתב ויתור ופירוט נלווה
כאשר מבצעים ניסוח כתבי ויתור, ניתן בהחלט להיעזר כקו מנחה בשבלונה כללית, בנוסח משפטי מקובל. יחד עם זאת, יש לוודא כי בכל סיום קשר של יחסי עבודה יובאו בממסך התנאים הייחודיים הנוגעים לאותו העובד ולתנאי העבודה הרלוונטיים ביחס אליו. עו"ד וותיק מספר כי במידה וכתב וויתור מנוסח תוך קיומם של פגמים, בית המשפט עלול שלא להכיר בו בכל מקרה של תביעה. עוד יש לציין כי עובד איננו יכול לוותר על זכויות המגיעות לו כחוק, גם אם חתם על כך. לייעוץ בנושא זו או לצורך ייצוג של עו"ד אובדן כושר עבודה, פנו למשרד עורכי הדין ביבר לקואה חייקין הררי.

ומה עוד חשוב לדעת לגבי ניסוח כתבי ויתור? חשוב לדעת כי חשובה לא רק החתימה של העובד על המסמך. חשוב שגם המעסיק יהיה חתום על המסמך וגם זה איננו הכל. עו"ד בדיקת זכויות מפוטרים ומתפטרים מספר כי כתב הוויתור חייב להיות מלווה בפירוט מלא ובכתב של משמעות הכספים ששולמו או ישולמו לעובד מיד עם סיום ההעסקה. הללו יכולים לכלול פיצויים, פדיון חופשה, ימי מחלה, הבראה והפרשים שונים. 

כתבי וויתור ותביעות 
אי הקפדה על ניסוח כתבי ויתור עלול להתברר כצעד מוטעה מאוד. כך גם התנערות ממתן פירוט נלווה כמקובל. ללא ניסוח מסמכים משפטיים כתבי ויתור עלול מעסיק להיתבע לשלם סכומים והפרשים ניכרים. בפסקי דין שנידונו לאחרונה בבית המשפט התברר כי לא רק בסיום יחסי עבודה עם עובדים בכירים יש לכך משמעות. גם כאשר מדובר בעובד זוטר, חשוב להקפיד על קוצו של יוד. 

עד כה לא הקפדתם על ניסוח כתבי ויתור בעסק? זה הזמן להתחיל לנהוג אחרת. משרד עורכי דין ונוטריון ביבר לקואה חייקין הררי מתמחים בדיני עבודה, התפטרות, פיטורין ובדיקת זכויות של מעסיקים ושל עובדים. נפגעתם במהלך העבודה? עו"ד אובדן כושר עבודה ינחה אתכם כיצד לנהוג ואיך למצות את זכויותיכם. קבעו פגישה עם עו"ד בדיקת זכויות, אל תדחו לרגע האחרון. 
 

יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני העבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

03-5588244

 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הרריביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון