נפגעת בתאונת דרכים – כדאי לדעת:

1. לא אחת קורה, כי נפגע בתאונת דרכים אינו פונה לקבלת טיפול רפואי מיד לאחר התאונה ואף לא בסמוך אליה, מתוך הנחה כי הכאבים יחלפו מעצמם, ללא צורך בבדיקות ו/או בקבלת טיפול רפואי. רק בשלב מאוחר יותר, משנוכח אותו נפגע, כי הכאבים הממושכים אינם חולפים, פונה הוא לקבלת טיפול רפואי.

בבואו לתבוע את חברת ביטוח החובה לצורך קבלת פיצוי בגין נזקי הגוף שנגרמו לו כתוצאה מהתאונה – עשוי אותו נפגע להיתקל בטענת חברת הביטוח, כי בהיעדר מסמכים רפואיים מיום התאונה ו/או בסמוך לתאונה - הנזק הנטען כלל אינו קשור לתאונה ולפיכך, אין מקום לפיצוי בגין הנזק הנטען.חשוב לדעת – כי לצורך קבלת פיצוי בגין נזקי גוף הנובעים מתאונה, חברת הביטוח אינה מסתמכת על טענות הנפגע בדבר כאבים, אלא יש להציג בפני חברת הביטוח מסמכים רפואיים המלמדים על הנזק הנטען.

לכן, מומלץ מאוד, לאחר כל תאונה בה נגרמו נזקי גוף, לפנות לחדר המיון בבית חולים ולהיבדק; וגם לאחר השחרור מבית החולים, וכל זמן שישנם כאבים ו/או מגבלות ו/או תופעות שונות הנובעים מהתאונה – להישאר תחת מעקב רפואי רצוף ולקבל טיפול רפואי מתאים.

2. ככלל, על מנת לקבל את מלוא הפיצוי בגין הפסדי שכר שנגרמו כתוצאה מתאונת הדרכים -על נפגע בתאונת דרכים אשר נעדר מעבודתו כתוצאה מהתאונה, להציג אישורי מחלה מתאימים; וכן לשמור תלושי שכר לתקופה של שלושת החודשים שקדמו לתאונה, לפחות, ולקבל אישור מעביד בגין ימי ההיעדרות מהעבודה.

3. על מנת לקבל את הפיצוי הראוי בגין עזרת הזולת – מומלץ כי נפגע בתאונת דרכים אשר נזקק לעזרה לאחר התאונה - הן מבני משפחה, הן מחברים והן לעזרה בשכר - ינהל רישום בדבר העזרה שניתנה - שעות, ימים, וסוג העזרה שניתנה. היה ומדובר בעזרה בשכר - יש לשמור אישורים על העסקת העזרה והתשלום ששולם בגינה, ככל שניתן.

4. על מנת לקבל פיצוי ראוי בגין הוצאות רפואיות והוצאות נסיעות שנבעו מתאונת הדרכים - חשוב מאוד לשמור קבלות על הוצאות רפואיות והוצאות נסיעה שנגרמו כתוצאה מהתאונה.

5. לא מומלץ לסיים תביעה מול חברת הביטוח ללא ייצוג של עורך דין המתמחה בתחום ו/או ללא היוועצות עם עורך דין המתמחה בתחום, לכל הפחות. פעמים רבות, תאונת דרכים מותירה אצל נפגעים נזקים לצמיתות (גם אם קלים), אשר יכולים לזכות את הנפגעים בפיצויים משמעותיים ביותר.

עורך דין המתמחה בתחום יידע מה הפיצוי הראוי אותו יכול הנפגע לקבל, בהתאם לנזקיו הנובעים מהתאונה – האם מדובר בפיצוי של אלפי שקלים, עשרות אלפי שקלים, מאות אלפי שקלים או יותר; ויוכל לפעול לקבלת פיצוי זה.
 
מידע נוסף:
יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם.
 
 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות


ביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הררי