נפגע בתאונת דרכים ופוצה ב – 260,000 שקלים

אבי (שם בדוי), נפגע בתאונת דרכים עת התנגש ברכב שנסע לפניו בעוצמה רבה. כתוצאה מהתאונה, סבל אבי מכאבים עזים וממגבלה ניכרת בטווח תנועות הגב וטופל בבית חולים הקרוב לעיר מגוריו.

במשך חודשים רבים לאחר התאונה, הוסיף אבי לסבול מכאבים והגבלה בטווח תנועות הגב ואף טיפולי פיזיוטרפיה וטיפולים ברפואה משלימה לא שיפרו את מצבו.

לאחר שהגשנו תביעה כנגד חברת ביטוח החובה שביטחה את אבי במועד התאונה, מינה בית המשפט מומחה בתחום האורטופדיה לצורך בדיקתו של אבי ומתן חוות דעת בעניין הנכות שנותרה לו עקב התאונה.

בחלוף שנה מיום התאונה, אז התגבשו נזקיו של אבי עקב התאונה, נבדק  אבי על ידי המומחה אשר קבע, בחוות דעתו, כי עקב התאונה, נותרה לאבי נכות צמיתה בשיעור 15%.  

לאחר קבלת חוות הדעת וטיעוני הצדדים, הציע בית המשפט כי התביעה תסתיים בפשרה בסך של 260,000 ₪ - הצעה אשר נשקלה ובסופו של דבר התקבלה על ידי הצדדים.

כדאי לדעת כי כל נפגע בתאונת דרכים זכאי לפיצוי בגין נזקיו עקב התאונה, גם אם התאונה ארעה באשמתו הבלעדית, אך שלא במתכוון (ולמעט חריגים הקבועים בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975).

הפיצוי שניתן לקבל מחברת ביטוח החובה בגין נזקי גוף שנגרמו עקב תאונת דרכים כולל, בין היתר, החזר בגין הפסדי שכר שנגרמו עקב התאונה, פיצוי הלוקח בחשבון את השפעת הנכות על כושר ההשתכרות, פיצוי בגין הוצאות רפואיות והוצאות בגין נסיעות לעבר ולעתיד, עזרת צד ג' לעבר ולעתיד ופיצוי לא ממוני בגין "כאב וסבל".

חשוב לדעת כי נכות בשיעור זהה אצל שני נפגעים אין משמעה פיצוי זהה לשניהם, שכן הדבר תלוי בנתונים האישיים של כל נפגע - לרבות גילו של הנפגע, גובה שכרו/ הכנסתו לפני התאונה, פוטנציאל השתכרותו וכיוצ"ב.   
 
מידע נוסף:

יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם.
 
 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הרריביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון