נפגע ממנוף בעבודתו ומקבל למעלה מ- 11,000 ₪ בחודש מהמוסד לביטוח לאומי 

חיים (שם בדוי), נפצע במהלך עבודתו כאשר מנוף של משאית אותו הפעיל פגע בו בעוצמה רבה והדף אותו למרחק של כמה מטרים מהמנוף. כתוצאה מפגיעת המנוף ומהנפילה ארצה נפגע חיים בידו הימנית ובגבו.

כתוצאה מהתאונה סבל חיים משבר בבסיס מסרק 2 בידו, וממשיך לסבול מכאבים ומגבלה בשורש כף היד.
מאחר והפגיעה היתה בידו הדומיננטית של חיים, ובמסגרת עבודתו נדרש חיים לעבודה עם ידו אשר מוגבלת כיום לחלוטין, חיים לא שב לעבודתו מאז התאונה.

משרדנו ייצג את חיים בוועדה רפואית מטעם המוסד לביטוח לאומי. הועדה קבעה כי חיים סבל מנכות זמנית בשיעור 50% למשך כחצי שנה וסובל מנכות בשיעור 30% למשך חצי שנה נוספת.

מאחר ונכותו של חיים הינה נכות זמנית וחיים אינו מסוגל לשוב לעבודתו, הגיש משרדנו למוסד לביטוח לאומי תביעה להכרה בחיים כנכה נזקק. משמעות ההכרה כנכה נזקק הינה העלאת אחוזי הנכות ל- 100%.

בהתאם לדרישתנו, המוסד לביטוח לאומי הכיר בחיים כנכה נזקק למשך כל תקופת הנכות הזמנית ושילם לחיים בגין נכותו סך של כ- 72,000 ₪ רטרואקטיבית וישלם למעלה מ- 11,000 ₪ בכל חודש עד תום תקופת הנכות שנקבעה.

בתום תקופת הנכות הזמנית יפעל משרדנו מול המוסד לביטוח לאומי למיצוי זכויותיו של חיים עד לקביעת הנכות הצמיתה המקסימלית בהתאם למצבו.

נפגעים רבים אינם יודעים כי ניתן לפעול מול המוסד לביטוח הלאומי בדרישות נוספות להגדלת הפיצוי מעבר לנכות הרפואית שנקבעה (כגון תביעה לנכה נזקק בנכות זמנית או תקנה 15 בנכות צמיתה).

על כן, במקרה של פגיעה בעבודה המותירה נכות (זמנית ו/או צמיתה), מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום אשר יוכל לפעול מול המוסד לביטוח לאומי בהגשת התביעות הרלוונטיות וייצוג בוועדות הרפואיות, תוך מקסום סיכויי ההצלחה.

כדאי לדעת – פניה למוסד לביטוח לאומי וייצוג בועדה על ידי עורך דין המתמחה בתחום, מעלה משמעותית את סיכויו של הנפגע לקבל קצבה מקסימלית בגין מצבו.
 
מידע נוסף:
יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם.
 
 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הרריביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון