נפל בביתו ורק כעבור חודש התגלה דימום במוחו

אהרון (שם בדוי), קשיש בן 91, נפל בביתו ונחבל בראשו. מיד לאחר הנפילה הובהל אהרון לבית חולים שם בוצעה לו בדיקת CT, אשר תוצאותיה היו תקינות והוא שוחרר לביתו.
 
כעבור כחודש ימים החל אהרון לסבול ממצב בלבולי, קושי בדיבור וחולשה בשתי הרגליים. אהרון הובהל פעם נוספת לבית החולים, ואולם בבדיקת CT אשר בוצעה הפעם, נמצא כי אהרון סובל מדימום מוחי והוא הוכנס באופן מידי לחדר הניתוח לצורך ניקוז הדימום במוחו.
 
כתוצאה מהדימום ומהניתוח הפך אהרון לנכה סיעודי מורכב, נזקק לעזרת הזולת בביצוע כל פעולות היומיום וסבל מדמנציה. לאור כל אלה נותרה לו נכות צמיתה בשיעור 100%.
 
אהרון, אשר בוטח בפוליסת תאונות אישיות, פנה (באמצעות בני משפחתו) לחברת הביטוח בה בוטח לצורך קבלת פיצוי בגין נכותו הצמיתה כתוצאה מהתאונה.
 
ואולם, על אף שלרופאיו לא היה ספק כי הדימום נגרם מנפילתו חודש קודם לכן, חברת הביטוח סירבה לפצות את אהרון בהתאם לפוליסה, בטענה שהדימום המוחי נבע ממחלה ולא מתאונה.
 
לאור דחייתה המקוממת של חברת הביטוח, הגיש משרדנו את תביעתה לבית המשפט נגד חברת הביטוח לתשלום פיצוי בסך כולל של כ-180,000 ₪, בהתאם לסכום הביטוח אותו רכש אהרון.
 
לכתב התביעה צורפה חוות דעת רפואית בתחום הנוירוכירורגיה אשר קובעת באופן חד משמעי כי הדימום נגרם כתוצאה מתאונה וכי בכל הנוגע לקשישים, הדימום המוחי מאופיין לרוב כדימום כרוני אשר לא מופיע באופן מידי לאחר התאונה, ויכול להופיע כעבור כחודש עד שלושה חודשים מהנפילה.
 
לדברי המומחה שכתב את חוות הדעת, הדימום ממנו סבל אהרון (דמם סובדורלי) מתפתח לאט, וגורם ללחץ הולך ומתגבר על רקמת המוח, כשהסימפטומים מופיעים לאחר מספר שבועות מזמן החבלה. כתוצאה מהנפילה ראשו של אהרון נחבל ברצפה מוחו חווה פגיעה שגרמה לדמם, שהלך והתפתח והתבטא קלינית, רק לאחר כ-5 שבועות.
 
בימים אלו מתנהלת התביעה בבית המשפט, לקבלת הפיצוי המגיע לאהרון מכוח הפוליסה שרכש.
 
חשוב לדעת כי סירובה של חברת ביטוח לשלם איננה סוף פסוק. לצורך ניהול תביעת ביטוח, מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום הביטוח.
 
מידע נוסף:

יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם.
 
 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הרריביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון