נפל, נפגע וזכה בפיצוי

בן 70 שם פעמיו אל תחנת אוטובוסים. כשראה מרחוק את האוטובוס שלו נזקק, מיהר אליו הקשיש בריצה דרך מגרש חניה סמוך, ועבר להליכה כשהגיע לפתחו. 

נוסעת שירדה מהאוטובוס הבחינה בקשיש והסבה את תשומת לבו של הנהג. הקשיש הודה לה על כך, והמשיך לפסוע לעבר דלת האוטובוס. ואולם, משצעד הקשיש לכיוון דלת האוטובוס, החל האוטובוס לנוע, תוך כדי סגירת הדלת בפניו. 

הקשיש נקש על הדלת בצרור מפתחות שהחזיק, אך הנהג האיץ את האוטובוס – מה שגרם להדיפת הקשיש על ידי דופן האוטובוס ולנפילתו על המדרכה. כתוצאה מכך, הקשיש נחבל בגפיו, בגדיו נקרעו ושעון ידו נהרס. 

הקשיש המבוהל נחבל בעיקר ביד וברגל ימין– ונזקק לעזרת נוסעת שהיתה בתחנה על מנת להתרומם על רגליו. לאחר דקות של מנוחה בספסל התחנה, חזר הקשיש לביתו עם שעון הרוס ובגדים קרועים – כשהוא סובל מכאבים.

בעקבות התאונה, סבל הקשיש מכאבים ומהגבלה בטווח תנועות כף יד ימין ורגל ימין ונזקק לעזרה בפעולות יומיומיות, כמו גם לטיפולים רפואיים.

רק לאחר שהגשנו תביעה לפיצויים נגד חברת הביטוח שביטחה בביטוח חובה את חברת האוטובוסים, הוצעה לקשיש פשרה נדיבה ובתמורה הוא משך את התביעה נגד חברת האוטובוסים.

מעטים יודעים זאת, אך אירועי פציעה וחבלה רבים שנגרמים לא בשל תאונת דרכים, אלא בשל נסיעה באוטובוס, עליה עליו, או ירידה ממנו – מוגדרים על פי החוק כתאונות דרכים, וניתן לתבוע בגינם פיצויים את ביטוח החובה של האוטובוס.

הפיצויים הללו יכולים להגיע למאות אלפי שקלים ואף יותר, כל זאת על פי חומרת הנזקים מהם סובלים המעורבים בה. דבר חשוב נוסף, במקרה של תביעת ביטוח החובה, אין צורך להוכיח באשמת מי נגרמה התאונה או החבלה, וגם מעורבים שאשמתם בתאונה אינה מוטלת בספק עשויים לזכות בפיצוי על נכותם.
 
מידע נוסף:
יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם.
 
 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות


ביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הררי