עובדת אשר נסעה לחו"ל לשלושה שבועות ללא אישור המעסיק – נחשבת כמתפטרת

בפסק דין אשר ניתן ביום 15/10/16 ע"י בית הדין האזורי לעבודה, נדון עניינה של עובדת אשר נסעה לחו"ל לשלושה שבועות – למרות שמעסיקתה סירבה לבקשתה לצאת לחופשה. כששבה העובדת מהחופשה, נאמר לה "קחי את התיק שלך ותצאי מפה מיד". 
 
בית הדין קבע כי עובד אינו יכול להחליט כי הוא יוצא לחופשה, אלא שעליו לתאם עם מעסיקו את מועד החופשה. זכותו של המעסיק שלא לאשר חופשה. המעסיק הוא הנותן חופשות, ואף קובע את מועדי החופשות, בהביאו בחשבון כל האפשר גם את רצון העובד בנדון.
 
במקרה שנדון בפסק הדין, נקבע כי המעסיקה לא יכלה ליתן לעובדת חופשה בשל היעדרות של עובדים אחרים. 
 
בית הדין קבע כי העובדת בחרה לצאת לחופשה ללא רשות ועליה לשאת בתוצאות. משהעובדת נעדרה היעדרות ממושכת ומעבר לזכאותה לימי חופשה ובניגוד גמור לדעתה של המעסיקה, גילתה המעסיקה דעתה כי אין היא חפצה עוד בקשר עם מעסיקתה. העובדת זנחה את עבודתה ושובה לעבודה נעשה למראית עין בלבד. העובדת נטשה עבודתה ואיננה זכאית לפיצויי פיטורים.
 
עוד נקבע כי לא רק שהמעסיקה לא פיטרה את העובדת,
אלא שבמעשיה הלכה למעשה התפטרה העובדת ולכן עליה לתת למעסיקה חלף הודעה מוקדמת. עוד נקבע כי מאחר והעובדת התפטרה, לא היה מקום לעריכת שימוע. 
 
מידע נוסף:

יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם.
 
 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות


ביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הררי