עובדת בחנות אשר השמיעה כלפי עובדת אחרת ביטויים גזעניים – חוייבה לפצותה בסך של 10,000 ש"ח

בפסק דין אשר ניתן לאחרונה ע"י בית הדין לעבודה, עובדת, בת העדה האתיופית, אשר עבדה בחנות, תבעה מעובדת אחרת בחנות, הממונה עליה, אשר אינה בעלת העסק, פיצוי...ים בגין עוולת לשון הרע.

בית הדין קבע כי הדברים שאמרה העובדת הממונה לתובעת, אשר כללו ביטויים גזעניים, הינם דברים קשים ופוגעים ביותר, משפילים ומבזים, שנאמרו בטון בוטה ומזלזל.

בית הדין קבע כי הביטויים הגזעניים והפוגעניים שהשמיעה העובדת הממונה כלפי התובעת הם ביטויים מבזים ומשפילים מחמת מוצאה של התובעת, שיש לראותם כ"לשון הרע".

בית הדין קבע כי מדובר באמירות קשות, גזעניות ומשפילות. עם זאת, בית הדין לקח בחשבון כי יחסי העבודה בין השתיים היו עכורים, וכי הדברים נאמרו על ידי העובדת הממונה זמן קצר לאחר שהבחינה כי התמונות של בנה "חוררו" וכן לקח בחשבון כי העובדת הממונה התנצלה בבית הדין והסבירה כי באותה תקופה עברה הליך גירושים. כן לקח בית הדין בחשבון כי הדברים הגיעו לאזניה של המעסיקה (בעלת החנות) בלבד וכי לא הוכח כי נשמעו על ידי עובדים נוספים או לקוחות ומכאן ש"היקף הפגיעה" מצומצם יותר.
 
מידע נוסף:
לפיכך, בית הדין חייב את העובדת הממונה לפצות את התובעת בסך של 10,000 ₪ בגין עוולת לשון הרע וכן לשלם לתובעת הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד בסך 3,000 ₪.
 
 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות


ביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הררי