עובד שכיר - חשוב מאוד שתדע!

רינה (שם בדוי), עבדה כמזכירה בחברה פרטית. בגיל 30, לאחר 5 שנות עבודה בחברה, אובחנה אצל רינה מחלה כרונית, אשר שללה ממנה את היכולת להמשיך לעבוד – הן כמזכירה והן בכל עבודה אחרת. 

רינה, אשר לא היתה מסוגלת להמשיך ולעבוד, פנתה לקרן הפנסיה שלה כדי לקבל קצבת נכות.

ואולם, למרבה הפלא, הודיעה קרן הפנסיה לרינה, כי רינה כלל אינה מבוטחת בקרן הפנסיה; ולפיכך, אינה זכאית לפנסיית נכות.

רינה ההמומה, אשר עקב מחלתה ואובדן כושר עבודתה היתה נטולת כל מקור פרנסה, חשה כי השמיים נפלו עליה, ופנתה למשרדנו.

מבדיקות שערכנו גילינו, כי החברה בה עבדה רינה במשך שנים רבות – אכן לא הפרישה עבור רינה כספים לקרן הפנסיה; ולמעשה, הפרה באופן בוטה את חובתה על פי דין, והלכה למעשה, הותירה את רינה החולה, כשהיא חסרת כל מקור הכנסה. 

לאור זאת, אנו הגשנו תביעה כנגד החברה – מעסיקתה של רינה - במסגרתה תבענו פיצויים בגובה של מיליוני שקלים – סכום השקול לסכום קצבאות הנכות, להן היתה רינה זכאית, לו היתה החברה מפרישה עבורה כספים לקרן הפנסיה, כפי שהיה עליה לעשות.

על אף האפשרות לתבוע את המעביד במקרה בו לא הופרשו כספים לקרן הפנסיה כדין ועל מנת להקל ולפשט את ההליך במקרה של נכות ו/או אובדן כושר עבודה – מומלץ לכל עובד לוודא כבר היום כי מתקיימת עבורו הפרשה לפנסיה על פי החובה החוקית החלה כלפיו, הן מבחינת מועד תחילת ההפרשות, הן מבחינת שיעורי ההפרשה, רכיבי השכר וגובה השכר אשר בגינם יש לבצע את ההפרשה, אפיק החיסכון הפנסיוני וכיוצ"ב כל יתר ההוראות החלות עליו. 
 
מידע נוסף:
יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם.
 
 
 
 
 
 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות


ביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הררי