פגע ברכב שנסע לפניו ופוצה ב-125,000 ש״ח

דן (שם בדוי), נפגע בתאונת דרכים בעת שנהג ברכבו, עת רכב שנסע לפניו עצר בפתאומיות ודן לא הספיק לבלום ופגע בו.
 
ממקום התאונה, פנה דן לבית החולים הקרוב, שם התלונן על כאבי ראש, כאבים בצוואר, בגב התחתון ובכתף ויד שמאל. בבית החולים בוצעו לדן צילומי רנטגן, אשר לא הדגימו ממצא מיוחד; ולאחר בדיקות, שוחרר דן לביתו, בהמלצות למעקב רופא מטפל ולמשככי  כאבים.
 
במשך תקופה ארוכה, דן היה תחת מעקב רפואי ואף ביצע טיפולי פיזיוטרפיה אשר לא  שיפרו את מצבו.
 
בעקבות נזקיו עקב התאונה, אנו פנינו לחברת הביטוח אשר בטחה את דן בביטוח חובה ודרשנו כי דן ייבדק על ידי מומחה אובייקטיבי בתחום האורטופדי וזאת לצורך קבלת פיצוי אשר תואם את נזקיו בעקבות התאונה.
 
ואולם, חברת הביטוח סירבה כי דן ייבדק על ידי מומחה; ותחת זאת, הציעה לפצות את דן באלפי שקלים בודדים.
 
לנוכח הצעת חברת הביטוח, אנו הגשנו תביעה לבית המשפט ורק לאחר מכן, הסכימה חברת הביטוח כי דן ייבדק על ידי מומחה אורטופד, שעל זהותו הגענו להסכמה משותפת.
 
דן נבדק על ידי המומחה, אשר בבדיקתו מצא, כי דן סובל מהגבלה מזערית בחלק מטווחי תנועות הצוואר אשר מזכה אותו באחוזי נכות בודדים. בעקבות חוות הדעת, הגענו לפשרה עם חברת הביטוח כי דן יפוצה בסכום של 125,000 ₪ ותמורת זאת התביעה שהוגשה לבית המשפט תימחק.
 
רבים לא יודעים, כי נפגע בתאונת דרכים זכאי לפיצוי בגין נזקי הגוף שנגרמו לו בתאונה – גם אם התאונה נגרמה באשמתו הבלעדית (אך שלא בכוונה).
 
כך, גם נהג שנפגע בתאונת דרכים עקב התנגשותו ברכב שנסע לפניו זכאי לקבל מחברת ביטוח החובה המבטחת את רכבו, פיצויים בגין נזקי הגוף שנגרמו לו בתאונה; וכך, גם הולך רגל, אשר חצה כביש ברמזור אדום ועקב כך רכב פגע בו, זכאי לקבל פיצויים בגין נזקי הגוף שנגרמו לו מחברת ביטוח החובה המבטחת את הרכב הפוגע.
 
מידע נוסף:

יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם.
 
מידע נוסף בנושא דיני נזיקין:
 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות


ביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הררי