פיברומיאלגיה כתוצאה מתאונת דרכים

שרה (שם בדוי) נפגעה בתאונת דרכים, עת רכב שנסע מאחוריה פגע ברכבה מאחור.

כתוצאה מהתאונה, סבלה שרה מכאבי צוואר וכן מכאבים מפושטים בכל גופה ומספר חודשים לאחר התאונה, אובחנה שרה כסובלת ממחלת הפיברומיאלגיה.

פיברומיאלגיה היא תסמונת כרונית המתבטאת בכאבים מפושטים בגוף – בשלד, בפרקים, בשרירים, בעצמות ובגידים, שעוצמתם משתנה מעת לעת; וכן בעייפות, בהפרעות שינה ובדיכאון קל. פיברומיאלגיה עשויה לפגוע קשות ברמת התפקוד – הן מקצועית, הן חברתית ובכלל.  

בעקבות פנייתה של שרה למשרדנו, אנו פנינו לחברת ביטוח החובה שבטחה את שרה במועד התאונה בדרישה כי ימונה מומחה מוסכם ואובייקטיבי בתחום הראומטולוגי, אשר יחווה דעתו בדבר הנכות שנותרה לשרה עקב מחלת הפיברומיאלגיה תוצאת התאונה.

ואולם, חברת הביטוח דחתה את דרישתנו, בטענה כי הגורם להתפרצות מחלת הפיברומיאלגיה אצל שרה איננו תאונת דרכים, אלא תוצר של מצב חולני קודם.

לאור תשובת חברת הביטוח, אנו הגשנו תביעה לבית המשפט בצירוף בקשה למינוי מומחה בתחום הראומטולוגי; ובית המשפט, לאחר ששמע את טענות הצדדים, קיבל את טענותינו ומינה מומחה בתחום הראומטולוגי לבדיקת שרה ולמתן חוות דעת בעניינה.

שרה נבדקה על ידי המומחה בתחום הראומטולוגי; ובחוות דעתו קבע המומחה, כי יש קשר סיבתי בין מחלת הפיברומיאלגיה ממנה סובלת שרה לתאונת הדרכים בה נפגעה; וכי עקב מחלת הפיברומיאלגיה, נותרה לשרה נכות צמיתה.

בסופו של דבר, לאור חוות דעתו של המומחה, ובהתאם להצעת בית המשפט, הגיעה שרה לפשרה עם חברת הביטוח לפיה שילמה חברת הביטוח לשרה פיצוי ראוי המשקף את הנזקים שנגרמו לה עקב מחלת הפיברומיאלגיה תוצאת התאונה; ובתוך כך, נלקחו בחשבון, - השפעת מחלת הפיברומיאלגיה על כושר עבודתה של שרה, העזרה לה נזקקה שרה ותזקק בעתיד עקב מחלתה, ההוצאות הרפואיות שנגרמו וייגרמו לה והכאב והסבל שנגרמו וייגרמו לה. 
 
מידע נוסף:

יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם.
 
 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הרריביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון