פיצוי בגובה 115,000 ₪ לתלמיד שנפצע בחופש הגדול

עידו (שם בדוי), תלמיד בן 14, אשר סיים את לימודיו בחטיבת ביניים בראשון לציון, נפצע כאשר רכב עם אופניו החשמליים בחניה שליד ביתו, כאשר לפתע נבהל מחתול שחלף על ידו ונפל מאופניו.
 
כתוצאה מהנפילה, נפל כידון האופניים על פניו של עידו בעוצמה.
 
כתוצאה מנפילת כידון האופניים על פניו של עידו, סבל עידו משבר בלסת ובשל כך מקושי בסגירת ופתיחת הפה ומקושי באכילה.
 
עידו פנה למשרדנו באמצעות הוריו, אשר לא ידעו האם עידו זכאי לפיצוי מגורם כלשהו, מאחר והתאונה אירעה במהלך החופש הגדול ולא בשעות הלימודים וכן מאחר והתאונה לא נגרמה כתוצאה ממפגע או רשלנות, אלא באשמתו הבלעדית לכאורה של עידו.
 
הסברנו להוריו של עידו, כי מאחר ועידו הינו תלמיד מן המניין בבית ספר הפועל מכוח חוק חינוך חובה, הרי שמכוח החוק הוא מבוטח בביטוח תאונות תלמידים, אשר מעניק כיסוי לכל תאונה, ללא קשר לאשמתו של הנפגע (ובלבד שאירעה תאונה ולא פגיעה במתכוון). זאת ועוד, ביטוח תאונות תלמידים מעניק כיסוי בכל שעות היום ובמשך כל השנה, כולל שבתות, חגים וחופשות.
 
לאור מצבו של עידו, פנינו לחברת הביטוח אשר ביטחה את בית הספר במועד התאונה בביטוח תאונות תלמידים, אשר שילמה לעידו בשלב הראשון תשלום עבור ימי המחלה הרבים להם נזקק בשל פגיעתו (על אף שמדובר בחופש הגדול). בשלב השני, ולאחר שהפנינו את עידו למומחה פה ולסת מטעמנו אשר קבע לעידו אחוזי נכות, שילמה חברת הביטוח לעידו סך של 115,000 ₪ בגין נכותו.
 
חשוב מאוד לדעת – במקרה של תאונות אישיות תלמידים, מומלץ שלא להתמודד באופן עצמאי עם חברת הביטוח ללא ידע משפטי או רפואי בנושא. לצערנו, במקרים רבים בהם הורים פונים באופן עצמאי לחברת הביטוח, חברת הביטוח דוחה את תביעתם בטענה שלא נותרה נכות צמיתה, או לחילופין, מסכימה לשלם אך סכום נמוך משמעותית מסכום הפיצוי האמיתי אשר מגיע לילדם.
 
מידע נוסף:

יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם.
 
 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הרריביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון