פיצוי של מאות אלפי שקלים לקטינה שנפגעה בתאונת דרכים

ב', קטינה בת 15, נפגעה בתאונת דרכים בהיותה בת 13, בעת שהיתה הולכת רגל וחצתה מעבר חציה, כשלפתע רכב פגע בה.

ממקום התאונה הובהלה ב' באמבולנס לבית החולים הקרוב, שם נמצא כי היא סובלת, בין היתר, מחבלת ראש, מבחילות ומהקאות.

לאחר התאונה, המשיכה ב' לסבול מכאבי ראש והתעוררו אצלה חרדות ונדודי שינה.

בעקבות פניית הוריה של ב' למשרדנו, אנו פנינו לחברת ביטוח החובה שביטחה את הרכב שפגע בב' במועד אירוע התאונה, בדרישה לפצות את ב' בגין נזקי הגוף שנגרמו לה בתאונה (לרבות נזקיה הנפשיים) וזאת רק לאחר שתיבדק על ידי מומחים בתחומי הנוירולוגיה והפסיכיאטריה לילדים.

ואולם, חברת הביטוח דחתה את דרישתנו למינוי מומחים, בטענה כי ב' לא המשיכה במעקב רפואי אלא רק בסמוך לתאונה ולא פנתה לקבלת טיפול נפשי כלשהו לאחר התאונה. חברת הביטוח טענה כי היעדר תיעוד רפואי רצוף והיעדר פניה לקבלת טיפול נפשי מלמדים כי ב' החלימה לחלוטין מפגיעותיה וכי לא צפויה להיקבע לה נכות כלשהי עקב התאונה. בהתחשב בנזק שנגרם לה לאחר התאונה העולה מהתיעוד הרפואי, הציעה חברת הביטוח לפצות את ב' בסכום של 15,000 ₪ בלבד.

אנו המלצנו להוריה של ב' להגיש תביעה לבית המשפט ולעמוד על מינוי המומחים לבדיקת ב', ועל אף שהוריה של ב' העדיפו לקבל את הצעת חברת הביטוח ולא להיגרר להליך משפטי, קיבלו הוריה של ב' את המלצתנו.

לאחר שהגשנו תביעה לבית המשפט, וחרף עמדת חברת הביטוח כי אין מקום למינוי מומחים, מינה בית המשפט לב' מומחים רפואיים בתחום הנוירולוגיה ובתחום הפסיכיאטריה, אשר לאחר בדיקת ב' קבעו לה נכות צמיתה בשיעור 12% לצמיתות (4% בתחום הנוירולוגי ו – 8% בתחום הפסיכיאטרי).

בהתאם לנכות שנקבעה, הגיעו הצדדים לפשרה לפיה שולם לב' פיצוי של מאות אלפי שקלים המשקף, בין היתר, את הגריעה מכושר השתכרותה העתידית, את ההוצאות הרפואיות בעבר ובעתיד ואת הכאב והסבל שנגרמו ויגרמו לה עקב התאונה.
מידע נוסף:

יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם.
 
 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הרריביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון