פנה רגע לפני התיישנות התביעה ופוצה ב- 200,000 ש"ח

שלומי (שם בדוי), גבר בן 43 מראשון לציון נפגע במהלך תאונה בעת עבודתו, כאשר נפל מסולם ונפגע בראשו.
 
שלומי פנה למוסד לביטוח לאומי אשר קבע כי הוא סובל מנכות בשיעור 20% לצמיתות.
 
שלומי, אשר רכש ביטוח "נכות מתאונה", פנה לחברת הביטוח מיד לאחר קבלת החלטת המוסד לביטוח לאומי בדבר נכותו, וביקש לקבל את הפיצוי לו זכאי בהתאם לתנאי הפוליסה שרכש.
 
ואולם, בניגוד להחלטת המוסד לביטוח לאומי, באופן מפתיע קבע רופא מטעם חברת הביטוח כי נכותו של שלומי הינה נכות זמנית בלבד וכי לא צפוי שתישאר נכות צמיתה. יובהר כי על פי הפוליסה שרכש, זכאי שלומי לפיצוי רק בגין נכות צמיתה (קבועה) ולא בגין נכות זמנית.
 
שלומי פנה למשרדנו כמעט 3 שנים לאחר התאונה על מנת שנטפל עבורו בתביעת נזיקין נגד מעסיקו בזמן התאונה, ורק בדרך אגב ציין שפנה לחברת הביטוח לקבלת פיצוי אולם חברת הביטוח דחתה את תביעתו.
 
מאחר ותביעת ביטוח מתיישנת בחלוף 3 שנים ממועד קרות מקרה הביטוח, מיהר משרדנו להגיש תביעה לבית המשפט בטרם תתיישן תביעת הנכות של שלומי, וזאת במקביל לעבודתנו על תיק הנזיקין.
 
זמן קצר לאחר הגשת התביעה, בהתאם לחוות הדעת אשר צורפה לכתב התביעה ולאחר ששלומי נבדק על ידי רופא מטעם חברת הביטוח, שילמה חברת הביטוח לשלומי פיצוי בגובה 200,000 ₪ בגין נכותו כתוצאה מהתאונה.
 
חשוב מאוד לדעת – תביעת ביטוח מתיישנת בחלוף 3 שנים ממועד קרות מקרה הביטוח ולאחר מכן לא ניתן להגיש תביעה נגד חברת הביטוח (למעט חריגים).
 
לכן, לצורך ניהול תביעת ביטוח, מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום הביטוח סמוך ככל הניתן למועד התאונה, על מנת לקבל הנחיות בדבר הגשת התביעה לחברת הביטוח, לשקול הצורך והכדאיות בהגשת תביעה לבית המשפט ולקבל ייצוג בהליך מול חברת הביטוח - הן בבית המשפט והן מחוצה לו, תוך מקסום סיכויי ההצלחה.
 
מידע נוסף:

יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם.
 
 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות


ביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הררי