קיבל 80,000 ש"ח מביטוח אובדן כושר עבודה בנוסף לקצבה החודשית

משה (שם בדוי), נפצע קשה בידו הימנית במהלך עבודתו. כתוצאה מהתאונה סובל משה משיתוק מלא בידו הימנית ומתסמונת הכאב הכרוני. המוסד לביטוח לאומי הכיר בנכותו של משה כתוצאה מתאונת העבודה והחל לשלם לו קצבה חודשית.

משה רכש ביטוח אובדן כושר עבודה אשר כולל קיזוז של תגמולים המתקבלים מהמוסד לביטוח לאומי בגין תאונת עבודה, כך שמתוך סכום הפיצוי המלא יופחת הסכום המתקבל מביטוח לאומי.

בשל פגיעתו בתאונה משה לא היה מסוגל לעבוד כלל, ועל כן פנה לחברת הביטוח אשר ביטחה אותו בביטוח אובדן כושר עבודה. חברת הביטוח הכירה באובדן כושרו המלא של משה לעבוד וקיזזה את הסכומים שקיבל מהמוסד לביטוח לאומי, ואולם – אף לאחר קיזוז תגמולי המוסד לביטוח לאומי, משה היה צפוי לקבל סכום גבוה משמעותית מהסכום שהתקבל בפועל מחברת הביטוח, ועל כן פנה משה למשרדנו.

לאחר בדיקת הפוליסה ותשובות חברת הביטוח, מצא משרדנו כי חברת הביטוח ביצעה למעשה קיזוז כפול של תגמולי המוסד לביטוח לאומי. התברר, כי משה ביקש במהלך השנים להגדיל את גובה המשכורת המבוטחת בפוליסה וחברת הביטוח הגדילה את הסכומים באמצעות הוספת נספח נוסף. כאשר הגיש משה דרישה לקבלת תגמולי אובדן כושר עבודה, ביצעה חברת הביטוח קיזוז של תגמולי המוסד לביטוח לאומי הן מהפוליסה העיקרית והן מהנספח החדש שנרכש.

משרדנו הגיש תביעה נגד חברת הביטוח בגין ביצוע הקיזוז הכפול בחוסר תום לב, בניגוד לכוונת הצדדים בעת כריתת חוזה הביטוח ובניגוד מוחלט לציפיית המבוטח הסביר ולפרשנות הסבירה בנסיבות העניין.

זמן קצר לאחר הגשת כתב התביעה, שילמה חברת הביטוח למשה סך של 80,000 ₪ בגין הקיזוז הכפול שביצעה, זאת בנוסף לתגמולי אובדן כושר העבודה שקיבל כל התקופה.

במקרה בו לא מתקבלים מלוא התגמולים מחברת הביטוח, מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום הביטוח על מנת לשקול הצורך והכדאיות בהגשת תביעה לבית המשפט ולקבל ייצוג בהליך מול חברת הביטוח - הן בבית המשפט והן מחוצה לו, תוך מקסום סיכויי ההצלחה.
 
מידע נוסף:
יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם.
 
 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות


ביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הררי