תביעה בגובה מאות אלפי שקלים נגד קרן פנסיה ותיקה

ורדה (שם בדוי), בת 52, אובחנה לפני כ-15 שנים כסובלת ממחלת סכיזופרניה פרנואידית.

עקב מצבה הנפשי הלא מאוזן, אשר כלל, בין היתר, אשפוזים חוזרים ונשנים בבתי חולים פסיכיאטרים עקב התקפים פסיכוטיים, איבדה ורדה את כושרה לעבוד.

קרן הפנסיה הותיקה בה בוטחה ורדה במסגרת עבודתה הכירה באובדן כושרה של ורדה לעבוד במשך 8 שנים ושילמה לה פנסיית נכות. ואולם, כעבור 8 שנים, ללא שחל כל שיפור במצבה הנפשי של ורדה, חדלה קרן הפנסיה לשלם לורדה פנסיית נכות.

בשל מחלתה ובשל הטראומה מאשפוזים כפויים רבים בבתי חולים פסיכיאטריים, ורדה לא היתה מסוגלת נפשית להיבדק על ידי פסיכיאטר, וכל טיפוליה הנפשיים נעשו טלפונית בלבד. ורדה הגישה לקרן הפנסיה חומר רפואי מטיפוליה הטלפוניים ומהאשפוזים הכפויים שעברה, בהם צוין, בין היתר, כי ורדה אינה מסוגלת להיבדק וכי אינה מסוגלת לעבוד בשל מצבה.

על אף החומר הרפואי ממנו עלה בבירור כי לא חל כל שיפור במצבה של ורדה ומחלתה עדיין פעילה ולא מאוזנת, קרן הפנסיה דרשה מורדה להיבדק על ידי רופא הקרן על מנת שיקבע האם עדיין מצויה באובדן כושר עבודה.

ורדה הסבירה לקרן הפנסיה פעם אחר פעם כי אינה מסוגלת להיבדק, אולם קרן הפנסיה לא חזרה בה מדרישתה, ולאחר שורדה סירבה לבדיקה (בשל חוסר מסוגלות אמיתית), חדלה קרן הפנסיה לשלם לורדה את קצבת הנכות המגיעה לה.

ורדה פנתה למשרדנו בחלוף כמעט 7 שנים ממועד הפסקת התשלום. על מנת לעמוד בתקופת ההתיישנות, הגיש משרדנו באופן מיידי תביעה נגד קרן הפנסיה בדרישה לתשלום פנסיית נכות על סמך בדיקה טלפונית או על סמך חומר רפואי בלבד. בימים אלו מתבררת התביעה בבית הדין לעבודה.

חשוב לדעת – במקרה של דחיה של קרן הפנסיה או אישור חלקי של פנסיית הנכות, מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום אשר יוכל לתת הנחיות בדבר הגשת ערר לקרן הפנסיה והכדאיות בהגשת תביעה לבית הדין במידת הצורך, ולייצג בהליך מול קרן הפנסיה, תוך מקסום סיכויי ההצלחה.
 
מידע נוסף:
יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם.
 
 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות


ביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הררי