תביעת פיצוי מעובד בגין נזקים שגרם בעבודתו

בפסק דין אשר ניתן ביום 23/12/15 ע"י בית הדין האזורי לעבודה, דן בית הדין בתביעה שכנגד של מעסיקה, לפיצוי מעובדת אשר לטענתה גרמה לה נזקים בשל עבודה רשלנית, או עבודה שבוצעה בניגוד לנהליה.

בית הדין קבע כי בחוזה העסקתו של עובד כלולה החובה לקיים את החוזה בדרך מקובלת ובתום לב. בנוסף יחסי העבודה מחייבים את הצדדים לנהוג זה כלפי זה בנאמנות, תוך שהעובד צריך להישמע להוראות המעסיק ולבצע עבודתו בזהירות סבירה.

הפרה של חובות אלה, יכולה  ליצור למעסיק עילת תביעה, בכפוף להוכחת ההפרה, ובכפוף להוכחת הנזקים והקשר הסיבתי בינם לבין ההפרה.

חובת העובד הינה לציית להוראות החוקיות של המעסיק, לנהוג ביושר ובחריצות ולטפל ברכוש הציבור בזהירות סבירה, ולא לנהוג ברשלנות, אולם לא ניתן לומר, כי כל שגיאה שמבצע עובד במסגרת עבודתו, תחייב אותו לשלם פיצוי למעסיק, ויש לבחון, האם העובד פעל באופן שהינו בלתי סביר.

במקרה של ספק בדבר עצם ההפרה, או הקשר בין ההפרה לבין הנזק - אין מקום לחייב את העובד בדמי נזק.
כדי להוכיח את התביעה, על המעסיק להוכיח כי בוצעה "הפרה בלתי סבירה" של חובה שהיתה מוטלת על העובד, כי קיים קשר סיבתי בין ההפרה לבין הנזק, ומהו הנזק.
 
מידע נוסף:
במקרה שנדון בפסק הדין, בית הדין קבע כי אמנם אין לקבוע שהעובדת לא עשתה טעויות במסגרת עבודתה, אלא שהמעסיקה לא הוכיחה כי המדובר בטעויות שבוצעו בזדון או בהתרשלות רבתי, בלתי סבירה, ובנסיבות אלה, אין מקום לחייב את העובדת בפיצוי.
 
 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות


ביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הררי