תלמידה נפלה בביתה כתוצאה ממכת שמש – וקיבלה פיצוי בגובה עשרות אלפי שקלים מביטוח תלמידים

בפסק דין שניתן לאחרונה בבית משפט השלום בראשון לציון נדונה תביעה של תלמידה בת 17, אשר נפלה בביתה כתוצאה מ"מכת שמש", ונגרמו לה שני שבריםבחוליות הגב. כתוצאה מהתאונה נגרמה לתלמידה נכות צמיתה.
 
התלמידה הגישה תביעה לחברת הביטוח כלל, אשר ביטחה אותה במסגרת ביטוח תאונות אישיות תלמידים, אולם חברת הביטוח דחתה את התביעה בטענה שאין המדובר בתאונה ועל כן אינה זכאית לפיצוי.
 
בית המשפט קיבל את גרסת התלמידה כי ביום התאונה לאחר שסיימה מבחן בבית הספר, הלכה עם חבריה לים, שם בילתה מספר שעות. בחזרתה מהים הרגישה כבדות בגופה והלכה לישון. כשהתעוררה התלמידה בסביבות השעה 23:00 הרגישה קצת מבולבלת וצימאון עז.

התלמידה הלכה למטבח כדי לקחת כוס מים כשלפתע חשה ברע (ראתה "שחור בעינים"), הרגישה כבדות ונפלה על הרצפה. כתוצאה מהנפילה נגרמה לתלמידה
נכות צמיתה.
 
בית המשפט דחה את טענת חברת הביטוח כי אין המדובר בתאונה. חברת הביטוח טענה שמאחר שהנפילה והנזק הינם תוצאה של מכת חום, הרי שהאירוע אינו עונה להגדרת "תאונה" בפוליסה, שכן אינו מהווה אירוע פיזי, חיצוני וגלוי לעין – אלא תהליך פיזיולוגי תוך גופי. עוד טענה חברת הביטוח כי חשיפה לשמש אינה בבחינתתאונה וכי מקום בו הולכים לים באמצע הקיץ ולא דואגים לצינון הגוף, יש לצפות למכת שמש בצפיות סבירה,ולכן אין מדובר בארוע לא צפוי.

כן טענה כי הפוליסה אינה מכסה מחלה, ואילו מכת שמש הינה מחלה.
 
בית המשפט קבע כי במקרה זה ארעה "תאונה" כמשמעותה בפוליסה. נקבע כי מדובר במקרה של נפילה שנגרמה בעקבות איבוד הכרה חולף, כתוצאה משהיהממושכת של התובעת בשמש ואי שתיה ברמה מספקת, בסמוך לפני הנפילה. עוד נקבע כי יש להכיר באירוע זה כתאונה, שכן אין מדובר במחלה שקיננה בגופה שלהקטינה, אלא במהלך חבלתי שראשיתו פגיעתה של השמש וסופו בנפילהשגרמה לשבר בעמוד השדרה.  
 
מידע נוסף:
בית המשפט דחה את טענת חברת הביטוח, לפיה איבוד הכרה כתוצאה מחשיפה לשמש, שעה שהנפגעת לא שתתה מספיק, הוא בבחינת "ארוע צפוי" השולל אתהכיסוי הביטוחי. בית המשפט קבע כי תוצאה של איבוד הכרה היא יחסית קיצונית, ולא תמיד תתרחש, וכן כי אין להרחיב את המונח "צפוי" יתר על המידה, באופן המסכל כיסוי ביטוחי שנועד לתלמידים.
 
 
 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הרריביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון