תלמיד בן 13 נפצע קשה כאשר נפל מסככה בגובה 4 מטרים

עומר (שם בדוי), כיום בן 19, נפצע קשה כשהיה בן 13 בלבד. עומר שיחק עם חבריו כדורגל, כאשר לפתע נהדף הכדור ונתקע על סככה בגן שעשועים הסמוך למגרש הכדורגל.
 
עומר טיפס על העמוד אשר החזיק את הסככה, וכאשר הגיע לראש העמוד, הניח את רגליו על הסככה במטרה להגיע לכדור, אולם אז נפרמה הסככה ועומר נפל ארצה מגובה של 4 מטרים.
 
עומר פונה באמבולנס לבית החולים אסף הרופא, שם אובחן כי סובל משברים רבים בגופו, ונאלץ לעבור ניתוח החלפת מפרק ירך.
 
כתוצאה מהתאונה נאלץ עומר להיעדר מהלימודים במשך חודשים רבים, בהם טופל, נותח ונזקק למנוחה. כיום ממשיך עומר לסבול מכאבים באמה ובשורש כף ידו, מתקשה בהרמת משאות ובמאמצים, וסובל ממגבלה משמעותית בתנועה.
 
הוריו של עומר לא היו מודעים לכך שניתן לקבל פיצוי מחברת הביטוח אשר ביטחה את תלמידי בית הספר באותה התקופה בביטוח תאונות אישיות תלמידים ועל כן לא פעלו בנושא.
 
כאשר עומר בגר, הוא גילה דרך מכרים כי ניתן לקבל פיצוי בגין פציעתו, ועל כן פנה למשרדנו.
 
לאחר שעברנו על מלוא החומר הרפואי והפנינו את עומר לבדיקת מומחה מטעמנו, התברר לנו כי נכותו של עומר עומדת על כ- 50% לצמיתות.
 
בימים אלו משרדנו מתנהל מול חברת הביטוח לקבלת הפיצוי המגיע לעומר, העומד להערכתנו בגובה של כ- 200,000 ₪.
 
חשוב לדעת כי תלמיד אשר נפצע לפני הגיעו לגיל 18, יוכל לתבוע פיצוי מחברת הביטוח עד הגיעו לגיל 21, וזאת אף אם התאונה אירעה שנים רבות קודם לכן.
 
לכן, בכל מקרה של פציעת קטין בתקופה בה למד במוסד חינוכי הפועל ע"פ חוק חינוך חובה (החל מגיל 3 ועד כיתה י"ב, כולל בחופשים בכלל ובחופש הגדול בפרט), יש מקום לבחון האם זכאי לפיצוי מחברת הביטוח, וזאת ניתן לעשות עד הגיעו לגיל 21. במקרה של פציעת תלמיד הלומד במוסד חינוכי לפי חוק חינוך חובה לאחר גיל 18, תתיישן התביעה בחלוף 3 שנים.
 
מידע נוסף:

יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם.
 
 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות


ביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הררי