תשלום בגובה 200,000 ₪ בגין פוסט טראומה כתוצאה מתאונה

יניב (שם בדוי), בן 52 מרמת גן נפגע במהלך תאונה כאשר צינור גז התפוצץ בביתו וגרם לכוויות בפניו ובגופו.

בחלוף הזמן הכוויות חלפו אולם מצבו הנפשי של יניב הלך והדרדר. כתוצאה מהתאונה סבל יניב מפגיעה נפשית המתבטאת בסף גירוי נמוך, התפרצויות כעס, פגיעה ביחסים הבין אישיים, קשיי שינה, סיוטי לילה עם יקיצות מרובות, פלאשבקים של הפיצוץ, פגיעה קשה בריכוז ועוד.

יניב אובחן כסובל מפוסט טראומה קשה מאוד, טופל בכדורים ובשיחות עם מטפלים, אולם לא חל כל שיפור במצבו.
יניב, אשר רכש ביטוח למקרה של נכות מתאונה, פנה לחברת הביטוח לצורך קבלת תגמולי הביטוח בגין נכותו הגבוהה כתוצאה מהתאונה, אולם חברת הביטוח הכירה בנכותו הנפשית בשיעור 20% בלבד.

יניב פנה למשרדנו וציין כי מרגיש שלאור מצבו הנפשי הקשה, הנכות בגינה שילמה חברת הביטוח הינה נכות נמוכה ביחס למצבו.

לאחר בחינת החומר הרפואי והפניית יניב לפסיכיאטר מטעמנו לכתיבת חוות דעת אודות נכותו הנפשית כתוצאה מהתאונה, הגיש משרדנו תביעה לבית המשפט בגין ההפרש שבין שיעור נכותו הנפשית של יניב לבין שיעור הנכות על פיה שילמה חברת הביטוח.

לאחר הגשת התביעה מינה בית המשפט מומחה בתחום הפסיכיאטרי לקביעת נכותו של יניב. ואכן, לאחר שיניב נבדק על ידי המומחה, קבע המומחה כי נכותו הנפשית של יניב הינה בשיעור 40% לצמיתות.

לאור האמור בחוות דעת המומחה, הוסכם כי חברת הביטוח תשלם ליניב פיצוי בגובה 200,000 ₪, בהתאם לסכום הכיסוי הביטוחי בפוליסה שרכש, וזאת מעבר לסכומים אשר שולמו על ידה טרם הגשת התביעה.

כדאי לדעת - לצורך ניהול תביעת ביטוח, מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום הביטוח סמוך ככל הניתן למועד התאונה, על מנת לקבל הנחיות בדבר הגשת התביעה לחברת הביטוח, לשקול הצורך והכדאיות בהגשת תביעה לבית המשפט ולקבל ייצוג בהליך מול חברת הביטוח - הן בבית המשפט והן מחוצה לו, תוך מקסום סיכויי ההצלחה.

 
מידע נוסף:
יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם.
 
 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות


ביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הררי