תשלום מידי לנפגעי תאונות דרכים

על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים (להלן: "חוק הפיצויים"), כל נפגע בתאונת דרכים זכאי לפיצוי בגין נזקי הגוף שנגרמו לו בתאונה, ללא קשר לשאלה מי גרם לתאונה. 

מטרת חוק הפיצויים, היא בין היתר, מתן פיצוי מהיר לנפגעים; ולפיכך, בתביעה לפי חוק זה, הנפגע לא צריך להוכיח כי התאונה נגרמה כתוצאה מרשלנות של גורם כלשהו כדי לזכות בפיצוי, אלא די כי יוכיח כי ארעה תאונת דרכים וכי נגרמו לו נזקי גוף כתוצאה ממנה.

יחד עם זאת, תביעה לפיצויים בגין נזקי גוף עקב תאונות דרכים עשויה במקרים מסוימים להימשך זמן רב, וקיימים מצבים, בהם נפגעים אשר אינם מסוגלים לעבוד ולהשתכר עקב פגיעתם ו/או נדרשים להוציא כספים רבים בגין טיפולים רפואיים ו/או עזרה לה הם נזקקים עקב פגיעתם, נקלעים לקושי ממשי לכלכל את עצמם, כמו גם את בני משפחתם הסמוכים על שולחנם. 

לנוכח מצבים אפשריים אלה, מאפשר חוק הפיצויים לנפגעים בתאונות דרכים לקבל, בנסיבות מסוימות, תשלומים מידיים על חשבון התביעה הנקראים "תשלומים תכופים". תשלומים אלה מאפשרים לנפגעים בתאונות דרכים להתקיים ולקבל החזר הוצאות ריפוי עד לקבלת הפיצוי הסופי. יודגש, כי התשלומים התכופים יתקזזו מסכום התביעה הסופית. 

נפגע המבקש לקבל תשלום תכוף צריך לפנות תחילה בדרישה לחברת הביטוח, ערוכה לפי טופס מיוחד ונתמכת בתצהיר; ורק אם חברת הביטוח מסרבת לדרישתו וככל שחלפו שישים ימים מיום שהוגשה הדרישה והנפגע לא קיבל כל תשלום,- רשאי הנפגע לפנות לבית המשפט בבקשה לתשלום תכוף.

עם זאת, יש להדגיש, כי לא כל נפגע בתאונת דרכים יכול לקבל תשלום תכוף; ולצורך בחינת האפשרות לקבל תשלום תכוף, מומלץ להיוועץ בעורך דין המתמחה בתחום בסמוך לאירוע התאונה.
 
מידע נוסף:

יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם.
 
 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות


ביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הררי