240,000 ש"ח מביטוח אובדן כושר עבודה

יעקב (שם בדוי), בן 55, עבד כנהג משאית הובלה, עבודה הכוללת טעינת ופריקת סחורה.

בשנת 2014 עבר יעקב ניתוח מעקפים בעקבות ממצאים חריגים שהתגלו בבדיקת אקו לב במאמץ. לאחר הניתוח החל יעקב לסבול מכאבים עזים בחזה באזור הצלקת כתוצאה מחיבורי הנירוסטה בהם בוצע שימוש במהלך הניתוח.

בנוסף, כשנה לאחר ניתוח המעקפים נפגע יעקב בברכו הימנית כתוצאה מתאונת דרכים.

בשל הכאבים העזים באזור חתך הניתוח וכן כתוצאה מהפגיעה בברך ימין, לא היה מסוגל יעקב להמשיך לעבוד בעבודתו כנהג משאית הובלה, עבודה הכוללת הרמת משאות כבדים ודורשת מאמץ פיזי רב, פעולות אותן לא היה מסוגל יעקב לבצע.

יעקב, אשר בוטח בביטוח אובדן כושר עבודה למקצוע בו עסק טרם קרות מקרה הביטוח, פנה לחברת הביטוח אשר ביטחה אותו על מנת לקבל תגמולי אובדן כושר עבודה.

חברת הביטוח שילמה ליעקב תגמולי אובדן כושר עבודה במשך כשלוש שנים, ואולם, על אף שלא חל כל שיפור במצבו הרפואי והתפקודי של יעקב, דחתה חברת הביטוח את תביעתו לתגמולי אובדן כושר עבודה החל משנת 2017, בטענה שיעקב מסוגל לעבוד כנהג משאית ללא הרמת משאות, או לעבוד כנהג רכב קל או מיניבוס.

לאור דחיית חברת הביטוח, הגיש משרדנו תביעה לבית משפט השלום, בטענה שיעקב רכש פוליסה לעיסוק הספציפי בו עסק טרם קרות מקרה הביטוח. מאחר ועבודתו של יעקב כנהג משאית וחלוקה לא התמצתה בנהיגה בלבד, אלא כללה טעינה של הסחורה למשאית ופריקתה אצל הלקוחות, אין רלוונטיות לכך שמסוגל לעסוק במקצועות אשר אינם כוללים עבודה פיזית.

בעקבות הגשת התביעה הושג הסכם פשרה לפיו תשלם חברת הביטוח ליעקב סך של כ- 240,000 ₪ בגין אובדן כושרו לעבוד.

חשוב לדעת, גם במקרה בו חברת הביטוח החלה לשלם תגמולי ביטוח אולם חדלה מכך ללא שחל שיפור במצבו של המבוטח, מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום הביטוח על מנת לשקול הצורך והכדאיות בהגשת תביעה לבית המשפט ולקבל ייצוג בהליך מול חברת הביטוח - הן בבית המשפט והן מחוצה לו, תוך מקסום סיכויי ההצלחה.
יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם.
 
מידע נוסף:
יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם.
 
 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות


ביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הררי