290,000 ₪ מקרן הפנסיה הוותיקה בעקבות אובדן כושר עבודה

ורדה (שם בדוי), בת 52, אובחנה לפני כ-15 שנים כסובלת ממחלת סכיזופרניה פרנואידית.

עקב מצבה הנפשי הלא מאוזן, אשר כלל, בין היתר, אשפוזים חוזרים ונשנים בבתי חולים פסיכיאטרים עקב התקפים פסיכוטיים, איבדה ורדה את כושרה לעבוד.

קרן הפנסיה הותיקה בה בוטחה ורדה במסגרת עבודתה הכירה באובדן כושרה של ורדה לעבוד במשך 8 שנים ושילמה לה פנסיית נכות. ואולם, כעבור 8 שנים, ללא שחל כל שיפור במצבה הנפשי של ורדה, חדלה קרן הפנסיה לשלם לורדה פנסיית נכות.

בשל מחלתה ובשל הטראומה מאשפוזים כפויים רבים בבתי חולים פסיכיאטריים, ורדה לא היתה מסוגלת נפשית להיבדק על ידי פסיכיאטר, וכל טיפוליה הנפשיים נעשו טלפונית בלבד. ורדה הגישה לקרן הפנסיה חומר רפואי מטיפוליה הטלפוניים ומהאשפוזים הכפויים שעברה, בהם צוין, בין היתר, כי ורדה אינה מסוגלת להיבדק וכי אינה מסוגלת לעבוד בשל מצבה.

על אף האמור בחומר הרפואי , קרן הפנסיה דרשה מורדה להיבדק על ידי רופא הקרן על מנת שיקבע האם עדיין מצויה באובדן כושר עבודה.

ורדה הסבירה לקרן הפנסיה פעם אחר פעם כי אינה מסוגלת להיבדק, אולם קרן הפנסיה לא חזרה בה מדרישתה, ולאחר שורדה סירבה לבדיקה (בשל חוסר מסוגלות אמיתית), חדלה קרן הפנסיה לשלם לורדה את קצבת הנכות המגיעה לה.
ורדה פנתה למשרדנו בחלוף כמעט 7 שנים ממועד הפסקת התשלום. משרדנו הגיש באופן מידי תביעה נגד קרן הפנסיה בדרישה לתשלום פנסיית נכות על סמך בדיקה טלפונית או על סמך חומר רפואי בלבד.

בעקבות הגשת התביעה נענתה קרן הפנסיה לדרישה לבחון את מצבה של ורדה בהתאם לחומר הרפואי בלבד, והעבירה את החומר לרופא הקרן. רופא הקרן קבע כי ורדה זכאית לפנסיית נכות מלאה רטרואקטיבית החל מהמועד בו הופסקו התשלומים (למעלה מ-7 שנים) וכן לעתיד. בהתאם להחלטת רופא הקרן, שילמה קרן הפנסיה לורדה את מלוא התגמולים להם זכאית בגין תקופה זו ותמשיך לשלם לה קצבה חודשית.
 
מידע נוסף:
יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם.
 
 
 


יצירת קשר

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

נשמח לעמוד לשירותכם בתחומים:
דיני עבודה, דיני נזיקין – נזקי גוף,
ודיני ביטוח, חייגו עכשיו:

072-33-80-967


כתובתנו: משה לוי 11 (בנין UMI), 

פקס: 03-5588241

טלפון: 03-5588244

|  

|  

|  

א.ת. ראשל"צ, קומה 11


© 2018 כל הזכויות שמורות


ביבר לקואה חייקין הררי - משרד עו"ד ונוטריון

משרד עו"ד ונוטריון

לביבר לקואה חייקין הררי